reklamı kapat

POPÜLER

Gmail Google

Gmail için kullanıcıları sevindirecek güncelleme

Dünyanın en çok kullanılan e-posta hizmeti Gmail, önemli güncelleme ile güzel bir kazandı. Google yazım sürecine yapay zeka getirdi.

Google‘ın en çok kullanılan servisleri arasında başı çeken Gmail, artık web sürümünde yapay zekayı kullanarak yazım hatalarını daha siz yazarken otomatik olarak düzeltmeye başladı. Burada sık sık yapılan hatalar ile eğitilen bir yapay zekanın gücünü kullanan Google, Gmail’de ayrıca yazım ve dilbilgisi hatalarını algılama altyapısını da devreye aldı. Şimdilik maalesef sadece İngilizce desteği bulunan ancak yakında Türkçe dahil diğer dillere de açılacağı tahmin edilen altyapı, gerçekten güzel görünüyor. Özellikle sık sık e-posta atanların hayatını kolaylaştıracak sistem, aşağıda gösterildiği gibi hızlı ve etkili çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Gmail halen milyarlar tarafından kullanılıyor

Burada halen dememiz biraz garip kaçmış olabilir. Artık çoğu kişi iletişimini WhatsApp üstünden sürdürüyor. E-Posta kullanmayı bırakan büyük bir kitle bulunuyor ve yeni nesil de daha çok WhatsApp’a yöneliyor. Ancak yine de yıllardır hayatımızda olan e-posta popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle büyük şirketler Slack gibi yazılımlara rağmen e-posta kullanmayı sürdürüyor. İşte burada da en çok Gmail’in adı öne çıkıyor. Tekrar olacak ancak Gmail halen milyarlar tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu açıdan burada yapılan geliştirmeler herkes için çok büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulamalarından