reklamı kapat

POPÜLER

Google Gmail

Gmail için e-posta ile e-posta gönderme devri [Video]

Google çatısı altındaki popüler e-posta servisi Gmail, ilginç bir özelliği bünyesine dahil ediyor. Artık e-postaları e-posta ile gönderebileceksiniz.

Google e-posta servisi Gmail için yeni bir özellik duyurdu. Bu özellikle beraber artık kullanıcılar kendilerine gelen e-postaları başka kullanıcılara e-posta olarak gönderebiliyor. Akla ilk olarak e-posta iletme gelse de bu özellik tek bir e-postayı iletmekten biraz farklı. Yeni özellikte gelen kutunuzda bulunan istediğiniz kadar e-postayı sürükle bırak yöntemiyle göndereceğiniz e-posta içeriğine dosya ekler gibi ekleyebiliyorsunuz. E-postaların fortmatı .eml olarak geçiyor. Kullanıcılar gönderdiğiniz .eml dosyasına tıkladığında söz konusu e-posta yeni bir pencerede açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail özelliği kime göre?

Hayli ilginç ancak bir o kadar da işlevsel olabilecek bu özellik için Google şöyle bir açıklama paylaşıyor: “Tek bir ana başlık altında birden fazla e-postayı tek tek iletmek yerine tek seferde göndermek istediğinizi öğrendik. Bu yeni özellikle beraber artık tam olarak bunu yapabileceksiniz. E-postaları dosya eki olarak ana e-postanıza ekleyebilmek kısa bir özetle göndereceğiniz kişilere durumu açıklamanızı sağlayacak. Mevcut konuyu açıkladıktan sonra bunu destekleyen e-postaları dosya gibi e-postanıza eklediğinizde alıcılar da konuyla ilgili tüm e-postaları tek seferde açabilecek.

Özellikte göndermek istediğiniz e-postaları sol taraflarında yer alan kutucuklarla işaretledikten sonra doğrudan e-posta taslağına sürükleyip bırakabiliyorsunuz. Aynı şekilde e-postaları işaretledikten sonra arama çubuğunun altında sağ tarafta kalan üç noktadan “Dosya eki olarak ilet” seçeneğini de seçebilirsiniz. Özelliğin dağıtımına başlandı. Önümüzdeki 15 gün içinde kullanıcılara ulaşması bekleniyor.