reklamı kapat

POPÜLER

Gmail üzerinden para gönderme dönemi başlıyor

Gündelik hayatımızda önemli bir yeri olan para transferi giderek daha kolay bir hale bürünüyor. Şimdi en fazla tercih edilen e-posta hizmetlerinden biri olan Gmail de para gönderme işine tam anlamıyla el atıyor.

Eskiden oldukça uzun bir zaman alan para transferi işlemi akıllı telefonlarımız sayesinde parmaklarımızın ucuna kadar geldi. Birçok banka mobil uygulamaları üzerinden büyük kolaylıklar sağlıyor. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi çeşitli platformlar da bu işlemi daha pratik hale getirmeye başladı. Son olarak sizlere Facebook Messenger üzerinden para transferi döneminin başladığını duyurmuştuk. Farklı bir sistem kullanan TransferWise para gönderme işlemini düşük ücretlerle gerçekleştirmesiyle öne çıkıyordu. Son olarak Gmail de bu kervana katıldı.

Aslına bakarsanız Google zaten Gmail üzerinden para göndermeye olanak sağlıyordu ancak bu özellik platformun masaüstü versiyonuyla kısıtlı kalıyordu. Gmail’in Android versiyonunun güncellenmesiyle bu özellik akıllı telefonlarımıza da gelmiş oldu. Temelde bir e-posta uygulaması olan Gmail bu işlem için Google Wallet‘i kullanıyor. Transfer işlemini yeni bir uygulama indirmeye gerek kalmadan tıpkı bir ek dosya gönderecekmişsiniz gibi gerçekleştiriyorsunuz. Eklenti başlığı altındaki para gönder seçeneğine tıkladıktan sonra transfer edilecek miktarı giriyorsunuz. Maili göndermenizle birlikte para transferi de gerçekleşmiş oluyor.