reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 6 dayanıklılık testinde Nokia 3310’u aratmıyor [Video]

MWC 2017’de yeni orta segment cihazlarını tanıtan Nokia, genel olarak olumlu tepkiler aldı. Şirketin amiral gemisi telefonunun ise önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak bundan önce Nokia’nın tanıttığı telefonlar arasında yer alan Nokia 6 dayanıklılık testinde boy gösterdi. 

Tamamen metal gövdeye sahip olan Nokia 6, Nokia cihazların halen dayanıklılık konusunda üst düzey olduğunu bu videoda kanıtlııyor. Videoda belirtilenlere göre telefonun ön kısmı haricinde nereye dokunursanız dokunun metal malzemeyle karşılaşıyorsunuz. Ön tarafta Gorilla Glass cam kullanılıyor ve diğer telefonlar kadar çizilmelere karşı dayanıklılık gösterebiliyor. Ana ekran tuşunun da çizilmediği telefonda ön kamera ve sensörlerin bulunduğu kısmı da çizmek neredeyse imkansız. Yalnızca üst kısımdaki hoparlör çıkışının kumaştan yapıldığı için zaman içerisinde zarar görebileceği söyleniyor. Fakat videodaki gibi maket bıçağıyla telefonunuzu çizmeye çalışmazsanız uzun süre sorunsuz kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Ekranın ısıtıldığı testte belirli bir süre sonra görüntünün karardığı ancak ekran soğuduktan sonra piksellerin yeniden eski haline geldiği görülüyor. Samsung Galaxy S7 ile karşılaştırıldığında Galaxy S7’nin AMOLED ekranının ısıdan sonra eski haline tam dönemediği ve iz kaldığı ifade ediliyor. Son olarak bükülme testine de giren telefon bükülmek bir yana dursun en ufak bir eğilme belirtisi bile göstermiyor. Nokia 3310 görse gözleri yaşaracağı videoyu haberin görselinden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER