reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Nokia 3310 dayanıklılık testinde [Video]

Sağlam bir telefon dendiğinde herkesin aklına tek bir isim geliyor; Nokia 3310. Plastik malzemesine rağmen sağlam yapısıyla dikkat çeken Nokia 3310’un dillere destan sağlamlığı internet dünyasında da devamlı olarak konuşulmaya devam ediyor. Efsanenin doğuşundan yıllar sonra piyasaya sürülen yeni Nokia 3310’un sağlamlığının ne kadar iyi olduğu uzun zamandır merak ediliyordu. Yapılan sağlamlık testine bakılırsa yeni Nokia 3310, eskisini aratmayacak kadar sağlam.

Yapılan sağlamlık testi her zaman olduğu gibi ekranın çizilme testiyle başlıyor. Yeni Nokia 3310’un ekranı plastik olduğu için diğer akıllı telefonlar kadar dayanıklılık gösteremiyor. Normalde telefonlar 6. seviyede baskıya kadar dayanabilirken Nokia 3310’un ekranı henüz 3. seviye baskıda çizilmeye başlıyor. Maliyeti azaltmak için telefonun her kısmında plastik malzeme kullanıldığı görülüyor. Bu nedenle cihazın her kısmının kolayca çizildiği görülebiliyor. Ayrıca arka kısımda yer alan kameranın da maket bıçağıyla çizilebildiği dikkat çekiyor. Ekranın ateşe dayanıklılığının test edildiği kısımda plastik olan ekranın belirli bir ısıdan sonra erimeye başladığı görülüyor.

Herkesin beklediği esas sorunun cevabı ise bükülme testinde karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere eski 3310 büküldüğünde hiçbir zarar görmüyordu. Yeni Nokia 3310’un daha ince yapıda olması sağlamlığın eskisi gibi olmayacağı endişesini yaratmıştı. Fakat yeni cihazın da bükülme testlerinden sorunsuz bir şekilde geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dayanıklılık testine haberin görseli üzerinden göz atabilirsiniz.

YORUMLAR