reklamı kapat

POPÜLER

Büyük ilgi gören yeni Nokia 3310 sonunda satışta

Akıllı telefonlarla sahalara geri dönen Nokia’nın Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’ndeki büyük sürprizi Nokia 3310 olmuştu. Fazlasıyla heyecan uyandıran bu cihaz sonunda satışa sunuldu.

Efsanevi Nokia 3310’un yeni tasarım ve özellikle karşımıza çıktığı bu cihaz orijinalinin aksine renkli ekrana sahip. Farklı renk seçenekleriyle satışa çıkan 3310’da Wi-Fi ve GPS gibi bağlantılar bulunmuyor. microUSB bağlantısı üzerinden şarj edilebilen telefon kulaklık girişi, Bluetooth ve microSD hafıza desteğine sahip. 2,4 inçlik ekranı olan cihazda Series 30+ işletim sistemi kullanılıyor. Bu telefonda 2 megapiksellik arka kameranın yanı sıra efsanevi oyun Snake’in (Yılan) yenilenmiş versiyonu da bulunuyor. Akıllı telefon tecrübesi sunmayacağını bildiğimiz bu modelde Opera Mini internet tarayıcısı, Twitter ve Facebook yer alıyor. Yani internetin en basit özelliklerini kullanabiliyorsunuz fakat farklı uygulamalar indirmek mümkün olmuyor. Temelde yeni 3310’un asıl odağı şarj ömrü. Tam dolu pille 22 saate varan konuşma süresi sunan telefon normal şartlarda bir ay boyunca şarj gerektirmiyor. Bu da yeni Nokia 3310’un zor zamanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir cihaz olduğu izlenimi yaratıyor.

İngiltere’de piyasaya sürülen Nokia 3310 yaklaşık 50 sterline alıcı buluyor. Bu da cihazın yaklaşık 65 dolardan satıldığı anlamına geliyor. Yeni Nokia 3310’un Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER