reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 3310 incelemesi

Bir internet fenomeni olan Nokia 3310, tarihin tozlu sayfalarından günümüze çok daha modern bir tasarımla gelmeyi başardı. Nostaljiyi iliklerinize kadar hissettiren bu cihaz almaya değer mi dersiniz?

Eski arkadaşlarınızla, mesela ilkokul arkadaşları diyelim, bağınız bir kere kopunca tekrar bir araya gelmek pek mümkün olmuyor. Uzun zaman sonra karşılaştığınızda bambaşka bir insan oluyorlar zira. Çocukken tamamen tesadüf eseri aynı sınıfa denk düştüğünüz bir yabancının hayat görüşü aradan geçen yıllarda sizinle taban tabana zıt bir yöne kayabiliyor mesela. Böyle bir durumda yıllar sonra karşınıza çıkan arkadaşınıza her ne kadar nostaljik yaklaşsanız da olacaklar aşağı yukarı hep aynı senaryoyu takip ediyor. Mutlaka görüşmek için sözleşiliyor ve asla görüşülmüyor. Peki şimdi bunu niye anlattık? Şu yüzden; 2017 model Nokia 3310 görüşmek için sözleşip bir daha asla görüşmeyeceğiniz o eski arkadaşınız.

En son söyleyeceğimizi en başta söylemiş gibi olduk ama gelin neden Nokia 3310 ile görüşmek istemeyeceğinizi biraz detaylandıralım. Ne yalan söyleyelim Nokia 3310’un yeni versiyonu duyurulduğunda nostalji rüzgarlarına biz de kapıldık. 3310’un popüler dönemlerinden girip Nokia’nın lider olduğu dönemlerden çıktığımız o nostalji anında bir internet fenomeni olan Nokia 3310’un geri dönüyor olması bizi de en başta etkiledi. Hatta cihazı karşımızda gördüğümüzde hala bir tane alabileceğimizden emindik. Elbette bu tatlı nostaljik düşünceler inceleme başlayınca sona erdi.