reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Efsane filmlere Apple dokunuşu: Timeless Apple

Eski bir film izlerken o zamanlarda günümüzdeki teknolojinin kullanılmasının nasıl bir etki yaratacağı sorusu eminim hepimizin aklına takılmıştır. Şimdiki teknoloji olsaydı belki de o filmlerde iPhone kullanan efsane isimleri görebilir ve hatta selfie çubuğuyla kendilerini çekmelerini bile seyredebilirdik. İşte tüm bu düşünceleri bir araya getiren çalışmada tarihe adını yazdırmış filmlerin teknolojiyle harmanlanması durumunda neler olabileceği gösteriliyor.

Advertisement

34 yaşındaki Madrid’li grafik tasarımcı Pablo Larrocha’nın “Timeless Apple” isimli projesi, Apple’ın ürünlerini zamanda yolculuğa çıkarıp efsane oyuncuların ellerine ulaştırıyor. Bunun sonucunda 1942 yılında, Steve Jobs bile henüz doğmadan 13 yıl öncesinde yayınlanan Casablanca isimli efsane filmdeki Humphrey Bogart’ın ikonik ceketinde bir adet iPhone 7 bize göz kırpıyor.

Larrocha yaptığı açıklamada insanların bu çalışmalarını çok beğendiklerini ifade ediyor. Fotoğrafa bakacak kişilere hiçbir açıklama yapmadığını belirten tasarımcı, iPhone’u gördüklerinde çok şaşırdıklarını dile getiriyor. Zamandan bağımsız iki öğenin yan yana gelmesinin heyecan verici olduğunu belirten Larrocha, çalışmaları yaparken çok eğlenceli zamanlar geçirdiğini sözlerine ekliyor. Özellikle Laurel ve Hardy’nin (haberin ana görselindeki çalışma) bulunduğu görseli hazırlarken eğlendiğini belirten Larrocha, bu ikilinin sanki gerçekten iPhone ile uğraşıyormuş gibi bir halde olduğunu belirtiyor. Görsellerin tamamına haberin ana görseli üzerinden ilerleyerek göz atabilirsiniz.