reklamı kapat

POPÜLER

Sony
sony
Sony
Sony
sony

Sony’nin amiral gemisi 4K OLED TV’si Türkiye’de [Video]

Sony, BRAVIA OLED ve diğer yeni 4K HDR televizyonlarını İstanbul Marriott Hotel Şişli’de düzenlenen basın etkinliğinde gün ışığına çıkardı. Tanıtımda Sony Türkiye Genel Müdürü Tatsuo Takahashi ve televizyon ürün müdürü Buket Türkay, BRAVIA OLED TV’nin televizyon dünyasına getirdiği yenilikleri ve çığır açan tasarım detaylarını anlattı.

Sony’nin etkinlikte sergilediği en dikkat çeken model televizyon ailesinin en iddialı üyesi Sony A1E serisi oldu. resim kalitesi sunan A1E, OLED ekran teknolojisine sahip. 8 milyon kendinden aydınlatmalı piksel sayesinde, A1E serisi derin siyahlar, gerçekçi renkler, net görüntüler ve geniş izleme açısı sunuyor. Bünyesinde yer alan
X1 Extreme görüntü motoruyla televizyon, çok büyük sayıda pikseli kesin şekilde kontrol ediyor ve üstün görüntü performansı vadediyor. Sony A1E serisi sunduğu görüntü kalitesinin yanında ses performansıyla da dikkat çekiyor. A1E serisi, dünyanın ekran üzerinden etkileyici kalitede ses sunabilen ilk büyük ekranlı TV’si olma özelliğini taşıyor.

Sony, OLED’de arkadan aydınlatmanın bulunmamasından yararlanarak, sesi doğrudan ekrandan yayabilecek yeni Acoustic Surface teknolojisinden faydalanıyor. Bu teknoloji kenarlarda bile geniş bir ses ve görüntü senkronizasyonu üretiyor. Dolby Surround bir ses deneyimi vadeden televizyonu inclediğimizde etkilendiğimizi belirtmek istiyoruz. Sony A1E serisi OLED televizyonu haricinde XE94, XE93 ve XE85 serisi 4K HDR televizyonlarının tanıtımını da gerçekleştirdi. Bu modellerde OLED panel yerine arka aydınlatmalı LED paneller yer alıyor. Sony’nin görücüye çıkardığı televizyon ailesinin ekran boyutları 43, 49, 55, 65, 75 ve 100 inç olmak üzere değişiklik gösteriyor. Serinin en iddialı üyesi Sony A1E’in 55, 65 ve 77 olmak üzere üç farklı ekran seçeneğine sahip olduğunu belirtelim. 55 inç ve 65 inçlik modelleri Türkiye’de piyasaya sunulduğunu 77 inçlik modelin ise sonbahar aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacağını söyleyelim.

VİDEO