reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da utandığınız fotoğraflardan silmeden kurtulmak mümkün

Hepimizin Instagram‘da paylaştığına pişman olduğu ancak silmeye kıyamadığı fotoğraflar bulunuyor. Instagram böyle zorlu durumlar için tasarlanmış yeni özelliğini kullanıma sunuyor.

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram anılarımızı paylaşmak için tercih ettiğimiz mecralar arasında yer alıyor. Fakat aradan zaman geçtikçe bazı anıları unutmak veya en azından profilimizden kaldırmak istiyoruz. Bu gönderileri silmek ise geri dönüşü olmayan bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Pişmanlık hissettiğimizde ise çok geç olabiliyor.

Instagram ileride fikrimizi değiştirme ihtimalimizi göz önünde bulundurarak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Arşivleme olarak adlandırılan bu özellik istediğimiz anıları silmeden profilimizden kaldırmamıza olanak sağlıyor. Böylece arzu ettiğimizde bu fotoğrafları yeniden profilimizde görünür hale getirebiliyoruz.

Arşivleme fotoğraflara dair diğer seçeneklerin yer aldığı menüde karşımıza çıkıyor. Normalde paylaş, düzenle, sil gibi alternatiflerin bulunduğu bu listesinin başına “arşivle” seçeneğinin geldiğini görüyoruz. Bu özelliği kullanmak istediğimizde fotoğraflar profilinizin en üstünde görünen ayrı bir alanda saklanmaya başlıyor. Saati andıran bir butona sahip olan bu bölüme aktarılan fotoğrafları sadece biz görebiliyoruz. Bu anıları yeniden görünür kılmak için ise “profilde göster” demeniz yeterli oluyor.

Instagram bizlere fotoğraflarımızı kalıcı olarak silmemek için güzel bir alternatif sunuyor. Fakat bu silme özelliğinin kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Arşivle özelliği henüz herkesin kullanımına sunulmadı. Bazı şanslı kullanıcılarsa çoktan bu pratik özelliği test etme şansı elde etti bile.

İLGİLİ HABERLER