reklamı kapat

POPÜLER

Threads Instagram LOG Tasarım

Artık Instagram hesabı korunarak Threads hesabı silinebiliyor

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads için uzun süredir beklenen destek sonunda bugün kullanıma sunuldu.

Şimdiye kadar Threads profilinizi dondurabiliyordunuz fakat profiliniz ancak Instagram hesabınız silindiğine siliniyordu. Bu durumu geçtiğimiz aylarda burada resmi olarak açıklayan firma, bu garip durum çok tepki çekince bir geri adım atmış ve yakında Instagram hesabı silinmeden Threads profilinin silinebileceğini açıklamıştı. Daha sonra ise sürecin ancak aralık ayında sunulacağı, kişilerin aralık ayında Instagram hesaplarını silmeden Threads’ten kurtulabileceği açıklanmıştı. Bugün süreç aralık ayına kalmadan aktif edildi. Bu arada bugün uygulama için DM / Direkt Mesaj altyapısının sunulmayacağı bir kez daha dile getirildi, aynı zamanda platform için “hashtag” çalışmalarının sürdüğü ortaya çıkarıldı. Threads uygulaması ilk iki haftasındaki popülerliğinden çok uzakta ve bunu değiştirmek isteyen Meta farklı başka adımlar da atıyor. Örneğin bir süredir takip ettiğiniz kişilerin Threads paylaşımları, eğer ortak hesap kullanıyorsanız Facebook’ta da görünüyor. Bunu aynı zamanda Instagram için de hayata geçiren firma, zaman tünellerine entegre edilen paylaşımlar ile yeni platformun büyümesini hızlandırmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak bu altyapı genel olarak çoğu kişinin hoşuna gitmiyordu ve dün süreçte seçme şansı getiren, “Diğer uygulamalarda gönderiler önerme” adı verilen altyapı herkes için aktif edilmeye başlandı. Bu sayede artık kişiler Threads gönderilerinin Facebook ya da Instagram’da görünmesini kapatabiliyor ya da başka bir deyişle engelleyebiliyor. Bunun için uygulama ayarlarındaki “Gizlilik” bölümüne gidilmesi ve “Diğer uygulamalarda gönderiler önerme” ayarının içine girilerek, Instagram ve Facebook seçeneklerinin kapatılması yeterli oluyor.

Facebook ve Threads detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER