reklamı kapat

POPÜLER

Threads Instagram LOG Tasarım

Threads, “hashtag” sistemini test etmeye başladı

 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 09:07

Instagram tarafından geliştirilen X (Twitter) rakibi Threads, bugün resmi olarak “hashtag” sistemini test etmeye başladı.

Threads içerisinde yakında yıllardır hayatımızda olan “hashtag” sistemi de olacak. Şimdilik limitli bir kitle üzerinde ve sadece Avustralya’da test edilen bu etiketleme sistemi, hashtag’ların yanında “#” işareti çıkarmayacak, bunun yerine etiketlenen kelime ya da cümle tıklanabilir mavi bağlantı haline getirilecek. Hashtag oluştururken popüler konuları / içerikleri gösterecek firma, özelliği yakında herkes için aktif edecek. Bu arada platform için başka adımlar da atılıyor. Örneğin Threads içerisinde artık tüm kullanıcılar paylaşımlarına gelen bir cevabı / yorumu herkesin görebilmesi için en üste sabitleyebiliyor. Buna ek olarak artık paylaşımların direkt olarak kişisel profil sayfasına sabitlenmesine de izin veriliyor. Bu ufak ancak güzel bir adım oluyor, bu imkan birçok ağda uzun zamandır sunuluyor. Bundan önce daha güzel bir adım atılmıştı. Bir süre önceye kadar Threads profilinizi dondurabiliyordunuz fakat profiliniz ancak Instagram hesabınız silindiğine siliniyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu durumu geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıklayan firma, bu garip durum çok tepki çekince bir geri adım atmış ve yakında Instagram hesabı silinmeden Threads profilinin silinebileceğini açıklamıştı. Daha sonra ise sürecin ancak aralık ayında sunulacağı, kişilerin aralık ayında Instagram hesaplarını silmeden Threads’ten kurtulabileceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde süreç aralık ayına kalmadan herkes için aktif edildi.

Bu arada uygulama için geçtiğimiz hafta DM / Direkt Mesaj altyapısının sunulmayacağı bir kez daha dile getirilmişti. En son bu konu tekrardan gündeme geldi, altyapının ileride gelebileceğine işaret edildi. Platformun başındaki Adam Mosseri’ye göre burada Instagram DM’lerini merkeze alan hibrit bir yapı kurulabilir, iki platform için tek bir DM kutusu sunulabilir. Bu konuda daha fazla detayın yakında ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Threads haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER