reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Artık herkes bir WhatsApp kanalı açabiliyor

 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 09:07

WhatsApp Kanalları geçtiğimiz aylarda Türkiye dahil birçok ülkede aktif olarak kullanıma alınmıştı. Firma bu konuda çalışmaları sürdürüyor.

Türkiye’de önce mobil sürümler için çıkarılan WhatsApp Kanalları, daha sonra WhatsApp Web üzerinde de kullanıma alınmıştı. Bu hizmet üzerinde çalışmalara aktif olarak devam eden Meta, bugün yeni kanal oluşturma özelliğini artık hemen hemen eksiksiz olarak herkese açtıklarını duyurdu. Meta ayrıca WhatsApp Kanallarının lansmanından bu yana geçen yedi hafta içinde 500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya ulaştığını da aktardı. Eğer bilmiyorsanız kanal oluşturma süreci firmaya göre tam olarak şöyle çalışıyor:

  • -WhatsApp Web’i açın ve Kanallar simgesine tıklayarak Kanallar’a gidin.
  • -“+” ve Kanal oluştur’a tıklayın.
  • -Devam’a tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
  • -Kanalınızı oluşturma işlemini tamamlamak için bir kanal adı ekleyin. Adı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  • -Kanalınızı özelleştirin: Bir açıklama ve simge ekleyerek kanalınızı şimdi özelleştirebilir veya bu işlemi daha sonra yapabilirsiniz.
  • -Bir kanal açıklaması ekleyin: Potansiyel takipçilerin kanalınızın konusunu anlamasına yardımcı olmak için birkaç kelime yazın.
  • -Bir kanal simgesi ekleyin: Öne çıkmak için telefonunuzdan veya İnternet’ten bir görsel ekleyin.
  • -Ardından Kanal oluştur’a tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bu WhatsApp Kanalları tam olarak nedir? Özellik hakkında firma kendisi şunları aktarıyor: “Kişi ve kuruluşlardan önemli güncellemeleri WhatsApp’tan ayrılmadan almanın basit, güvenilir ve gizli bir yolu olan Kanalları tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Kanalları, Güncellemeler adlı yeni bir sekmede geliştiriyoruz. Durumu ve takip etmeyi seçtiğiniz kanalları içeren bu sekme; aile, arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı olacak.

Kanallar, yöneticilerin tek yönlü olarak metin, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler gönderebileceği bir yayın aracıdır. Takip edeceğiniz kanalları seçmenize yardımcı olmak için hobilerinizin, spor takımlarınızın, yerel yetkililerden güncellemelerin ve daha fazlasının yer aldığı, arama yapabileceğiniz bir dizin oluşturuyoruz. Sohbetlerde veya e-postayla gönderilen ya da çevrimiçi ortamda paylaşılan davet bağlantıları üzerinden de belirli kanallara ulaşabilirsiniz.”

WhatsApp Kanalları yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV