reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için sohbet botu ve iPad odaklı çalışmalar sürüyor

WhatsApp için sohbet botu ve iPad odaklı çalışmalar sürüyor. Firma birden fazla alanda ciddi adımlara hazırlanıyor.

WhatsApp için resmi duyurusu geçtiğimiz aylarda Mark Zuckerberg tarafından yapılan üretken yapay zeka destekli sohbet botu altyapısı, halen herkes için kullanıma sunulmadı ancak firma beta sürümler üzerindeki çalışmalarına aktif şekilde devam ediyor. Örneğin çıkarılan en son beta sürümlerine sohbet botuna hızlı erişim için sayfanın en altında görebileceğiniz bir kısayol butonu eklendi. Bu buton basıldığı zaman seçilen sohbet botu açılacak ve ChatGPT ile elde edilene benzer bir soru-cevap deneyimi elde edilebilecek. Bu arada WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla firma resmi iPad uygulamasını da unutmuyor. TestFlight üzerinden hazırlanan en son beta sürümüyle test edilebilen iPad sürümü, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyor ve halen tam olarak ne zaman çıkacak bilinmiyor. Bu arada şirket en son beta sürümlerinde sohbet kısmında görünmeyen kilitli sohbetlere giriş için kullanılacak gizli kod oluşturma özelliğini de test ediyor. Bu altyapı da güzel imkanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlarsınız WhatsApp Kanalları geçtiğimiz aylarda Türkiye dahil birçok ülkede aktif olarak kullanıma alınmıştı. Firma bu konuda da çalışmaları sürdürüyor. Türkiye’de önce mobil sürümler için çıkarılan WhatsApp Kanalları, daha sonra WhatsApp Web üzerinde de kullanıma alınmıştı.

Bu hizmet üzerinde geliştirmeleri sürdüren Meta, geçtiğimiz günlerde yeni kanal oluşturma özelliğini artık hemen hemen eksiksiz olarak herkese açtıklarını duyurdu. Meta ayrıca WhatsApp Kanallarının lansmanından bu yana geçen yedi hafta içinde 500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya ulaştığını da aktardı.

WhatsApp Kanalları yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER