reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

Mercedes F1 takımıyla bir araya gelen WhatsApp, tarihe göre mesaj aramayı herkese açtı

 - Güncelleme: 18 Kasım 2023 12:02

Mercedes F1 takımıyla bir araya gelen WhatsApp, geliştirme çalışmaları kapsamındaysa tarihe göre mesaj arama sistemini herkese açtı.

WhatsApp bugün sürpriz bir adım atarak kötü bir 2023 sezonu geçiren Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 takımının resmi mesajlaşma ortağı oldu. Bu birlikteliği kutlamak adına sayfanın en altındaki videoyu paylaşan şirket, buna ek olarak tarihe göre mesaj arama altyapısını hem mobilde hem de web sürümünde herkese açtıklarını duyurdu. Bu çok faydalı bir özellik çünkü kişilerin aramalarını ciddi seviyede daraltmasına imkan tanıyor. Servis için dün akşam da önemli bilgiler gündeme gelmişti. WhatsApp için resmi duyurusu geçtiğimiz aylarda Mark Zuckerberg tarafından yapılan üretken yapay zeka destekli sohbet botu altyapısı için firma beta sürümler üzerindeki çalışmalarına aktif şekilde devam ediyor. Örneğin çıkarılan en son beta sürümlerine sohbet botuna hızlı erişim için bir kısayol butonu eklendi. Bu buton basıldığı zaman seçilen sohbet botu açılacak ve ChatGPT ile elde edilene benzer bir soru-cevap deneyimi elde edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla firma resmi iPad uygulamasını da unutmuyor. TestFlight üzerinden hazırlanan en son beta sürümüyle test edilebilen iPad sürümü, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyor ve halen tam olarak ne zaman çıkacak bilinmiyor. Şirket en son beta sürümlerinde sohbet kısmında görünmeyen kilitli sohbetlere giriş için kullanılacak gizli kod oluşturma özelliğini de test ediyor. Bu altyapı da güzel imkanlar arasında yer alıyor.

WhatsApp Kanalları yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV