reklamı kapat

POPÜLER

Domino's Pizza

Domino’s Pizza, yeni elektrikli bisikleti ile soğuk pizza teslimatını rafa kaldırıyor

Pizza denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan Domino’s Pizza, dağıtım sürecinde kullanmak için yeni bir elektrikli bisiklet hazırladı.

Elektrikli bisiklet, motosiklet, otonom robot ve drone ile pizza taşıma özelinde yıllardır birçok farklı test gerçekleştiren Domino’s Pizza, gelecek için önemli denemeler yapıyor ve bu konuda bugün yeni bir elektrikli bisiklet ile gündemde yer alıyor. Sadece belirli ülkelerde kullanılacak şekilde yukarıdaki galeride görebileceğiniz elektrikli bisikleti geliştiren firma, bu bisikletin arkasına bir fırın ya da ısıtıcı yerleştirilmiş. Bu sayede pizza müşteriye ulaştığı zaman neredeyse fırından çıkmış gibi sıcak oluyor, bu herkes için harika bir deneyim anlamına geliyor. Gece görünürlüğü sağlamak adına jantları dahi aydınlatılan bisiklet, ileride şirketin faaliyet gösterdiği diğer ülkelere de getirilebilir ve kısa mesafeli taşımacılığı değiştirebilir. Domino’s Pizza eğer bilmiyorsanız teslimat özelinde kullandığı elektrikli otomobil filosunu da sürekli olarak büyütüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bu konuda bizim gündemimize en son ABD’deki pizza dağıtım filosuna tam 800 yeni 2023 Chevy Bolt EV elektrikli otomobil modeli eklemesiyle gelmişti. Attıkları o adım hakkında bir açıklama yapan şirket CEO’su CEO Russel Weiner, “Domino’s her zaman pizza dağıtımında en ileri teknolojiye sahip oldu ve araç teknolojisi gelişmeye devam ettikçe elektrikli dağıtım araçları daha da mantıklı hale geldi. 2050’ye kadar net sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulunduk ve şimdi atılan bu adım çevresel etkimizi azaltma hedefimizin başka bir yolu.” demişti.

Konu hakkında konuşan GM yetkilisi Ed Peper ise şunları aktarmıştı: “Domino’s şirketinin ABD’deki elektrikli pizza dağıtım filosunu oluşturmak için Chevrolet Bolt EV’yi seçmesinden heyecan duyuyoruz. Her iki şirket de çevreyi iyileştirmeye kararlı. GM, 2035 yılına kadar yeni otomobillerden kaynaklanan egzoz emisyonlarını ortadan kaldırmayı planlıyor. Uygun fiyatı, eğlenceli sürüş özellikleri ve 259 mil seviyesindeki menzili ile Chevy Bolt EV, Domino’s şirketinin elektrikli teslimat geleceğini oluşturuyor.”

Domino’s Pizza adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers