reklamı kapat

POPÜLER

Domino’s pizza teslimatı yapan robot geliştirdi [Video]

Teknolojinin gelişmesi en çok da ürün teslimatı işiyle uğraşanlar için sorun olacak gibi görünüyor. Amazon’un kargo taşıyan drone’larından sonra şimdi de robotlar tarafından teslim edilen pizza servisi hayata geçmeye hazırlanıyor.

Domino’s tarafından geliştirilen ve “Dünyanın ilk pizza dağıtım robotu” olarak lanse edilen DRU adlı bu sevimli robot, üzerinde yer alan sensörler sayesinde çevresindeki nesneleri algılayabiliyor ve etrafından dolaşıyor. Saatte maksimum 20 kilometre hıza ulaşabilen DRU’nun kapağının açılması ve pizzanın alınabilmesi için bir şifre gerekiyor. Bu şifre yalnızca müşteriye gönderiliyor ve böylece başka insanların pizzayı ele geçirmesi engelleniyor. Şimdilik prototip aşamasında olan robotun ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında herhangi bir bilgi ise bulunmuyor.

VİDEO

Domino’s World First Autonomous Pizza Delivery VehicleMeet DRU – The newest team member to join the Domino’s family! He’s the world’s first autonomous pizza delivery vehicle!DRU has a passion for delivering piping hot meals and a nice warm smile to customers. While he won’t be taking to the streets tomorrow, he is enjoying his early progress as a prototype and giving customers a glimpse into the future of what is possible.We’re excited to welcome DRU into the team and we’re sure you’ll love getting to know him and his cheeky personality!#DRU #DominosNZ #MoreThanJustPizza #TheFuture #GameChanger

Domino’s New Zealand tarafından gönderildi 17 Mart 2016 Perşembe

YORUMLAR