reklamı kapat

POPÜLER

Sony HDR

Sony piyasadaki BRAVIA TV’lere HDR özelliği getiriyor

4K ekranlı Xperia Z5 Premium’u tanıtarak IFA Fuarı’na damga vuran Sony, hem yeni televizyonunu duyurdu hem de yeni bir güncellemeyle bazı BRAVIA modellerine HDR desteğinin geleceğini açıkladı.

Yayınlanacak güncellemeyle birlikte X91C, X90C, X85C ve S85C modelleri HDR desteğine sahip olacak. İsterseniz HDR özelliğinin ne işe yaradığından kısaca bahsedelim. HDR desteği sayesinde biraz önce saydığımız televizyonlar geniş bir renk aralığına ve doygunluğuna sahip olacak. HDR desteğiyle birlikte gelen parlak ve zengin renkler sayesinde televizyonlar çok daha gerçekçi bir deneyimi kullanıcılara sunacak. HDR özelliği bunun yanında gerçek siyah ve koyu renklerin ortaya çıkmasına yardımcı olacak.

Sony’nin yeni tanıttığı televizyon ise 75 inçlik ekran boyutuyla birlikte geliyor. 75 inçlik BRAVIA X91C, 15 mm kalınlığıyla ve çerçevesiz paneliyle tüm dikkati üstüne çekiyor. Android işletim sistemli televizyonda 4K işlemci X1 yardımıyla herhangi bir ekran çözünürlüğünü 4K çözünürlük kalitesine yükseltebiliyor. Önümüzdeki ayın ortasında piyasadaki yerini alacak Sony BRAVIA X91C’nin satış fiyatı ise henüz belli değil.

*Haberde kullanılan görsel 75 inçlik Sony televizyona ait değildir.