reklamı kapat

POPÜLER

Sony Bravia PlayStation 5

Görüntü deneyimini iyileştiren PS5 yenilikleri Sony Bravia XR TV’lere geliyor; işte detaylar

Sony Bravia XR televizyonlar, ”PlayStation 5 için Mükemmel” özelliğini yakında kullanıma sunuyor. Sony’nin üst düzey televizyonları PlayStation 5’e özel otomatik HDR ton eşleştirme ve otomatik türe göre görüntü modu özelliklerine kavuşuyor.

Advertisement

Konsolun ilk kurulumu sırasında otomatik HDR ton eşleştirme ile HDR ayarları optimize ediliyor. PlayStation 5, farklı Sony Bravia XR televizyon modellerini otomatik olarak tanıyor ve televizyon için en iyi HDR ayarlarını bura göre seçiyor. Bu özellik yüksek kontrastlı sahnelerde önemli ayrıntıları ve renkleri koruyarak daha iyi bir görüntü kalitesine imkan sağlıyor. Otomatik türe göre görüntü modu da dikkat çeken diğer yeniliklerden biri. Yenilik sayesinde televizyonlar kullanıcıların film izlediklerini veya oyun oynadıklarını algılayabiliyor. Buna göre televizyonlar eylemin tepkisini artırarak giriş gecikmesini en aza indiriyor. Kullanıcılar PlayStation 5 üzerinden video yayın akışı servisinden veya bir Ultra HD Blu-ray film izlediklerinde daha detaylı bir görüntü için standart modu da tercih edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 kullanıcıları Sony Bravia XR TV’lerde en iyi görüntü kalitesinden faydalanabiliyor

Otomatik HDR ton eşleştirme ve otomatik türe göre görüntü özelliklerinin yıl sonunda kullanıma sunulması planlanıyor. Bravia televizyon kullanıcıları yenilikler sayesinde oyunları 120 FPS’e kadar 4K çözünürlükte oynayabiliyor. Sony Z9G modellerinde sunulan 6 ms tepki süresi ise akıcı oyunlar oynayan kullanıcıların daha iyi deneyim yaşamasına imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın