reklamı kapat

POPÜLER

Sony, yeni Bravia’larıyla internete göz kırpıyor

Sony, Bravia serisindeki 2011 modellerinin Türkiye tanıtımını yaptı. 5 farklı seride toplam 9 yeni model, özellikle internet uyumlulukları ve gelişmiş görüntü teknolojileriyle dikkat çekiyor. Sony’nin yeni görüntü işlemcisi X-Reality, internet üzerindeki video içeriklerinde yüksek kalite sunarken; yeni modellerin amiral gemisi HX920 ise daha koyu siyahlar ve daha güçlü beyazlar için kullanılan Intelligent Peak LED arka aydınlatmasıyla diğerlerinden ayrılıyor.
Sony Bravia HX920 55"
Motionflow XR da modele göre saniyede 200, 400 ve 800 kare görüntü değerlerine çıkararak spor müsabakaları gibi bol hareketin olduğu yayınların daha yumuşak ve akıcı olarak izlenmesini sağlıyor. Serilerdeki 3D destekleyen modeller de Full HD üç boyutlu yayınların daha rahat izlenmesi için birçok yeni özellikle birlikte geliyor. 3D televizyonlara özel gözlüklerde iyileştirmeler yapılmış. Yalnızca 59 gram ağırlığındaki Sony 3D Active Shutter gözlükler, USB üzerinden yapılacak 3 dakikalık şarjla 3 saatlik kullanıma imkan veriyor. 45 dakikalık tam şarj yaptığınızda ise kullanım süresi 30 saate kadar çıkıyor.
Sony Bravia NX720 46"
Sony’nin yeni modellerinde en fazla öne çıkan özellik internet. Birçok farklı markada olduğu gibi Sony’de de internet içeriklerine kolayca ulaşmamızı sağlayan modeller bulunuyor. İnternet destekli televizyonlar, başta Youtube, Facebook ve Twitter olmak üzere 20’nin üzerinde servise ve sosyal ağa bağlanabiliyor. Yeni modellerin birçoğu Skype aracılığıyla internet üzerinden görüntülü görüşme yapmaya da imkan veriyor. Tabii bunun için harici bir kamera satın almanız gerek.
Sony TGD-BR200
Yeni serilerdeki en kullanışlı yeniliklerden biri ise iOS ve Android’li mobil cihazlarınızla televizyonu kontrol edebilmeniz. Her iki işletim sistemine özel uygulamaları cihazlarınıza yükleyerek televizyonun tüm kontrolünü cihazınızla yapabiliyorsunuz. Bazı modellerde bulunan TrackID fonksiyonu ise yayın esnasında arka planda çalan şarkının adını ve şarkıcısını öğrenmenizi sağlıyor. Bunun için uzaktan kumanda üzerindeki bir düğmeye basmak ve biraz beklemek yeterli. Arka plandaki sesi ayırıp kesen televizyon, web üzerinden bu parçaya ilişkin bilgileri buluyor. Yabancı dizi ve film seven televizyon izleyicilerinin bu fonksiyonu severek kullanacağını düşünüyoruz. 2011 model Bravia televizyonlar 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla yakın zaman içinde Türkiye’de de satışa sunulacak.