reklamı kapat

POPÜLER

Sony ile ‘mercekten göze’ 3D teknolojisi

Ses, görüntü, TV teknik sistemleri alanında uzman Sony Avrupa Teknik Pazarlama Kıdemli Yöneticileri Guido Huebner ve Tim Page’in katıldığı ve Sony Eurasia A.Ş. Teknik Pazarlama Müdürü Mete Emiroğlu’nun ev sahipliğini yaptığı toplantıda, 1080p Full HD 3D BRAVIA TV’lerin haziran ayı itibariyle satışa sunulacağı belirtilirken, pek çok çarpıcı konuya da değinildi. Toplantıda konuşan Mete Emiroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni Sony BRAVIA 3D TV’lerin sahip olduğu Image Blur Reduction (görüntü bulanıklığını azaltma) ve Advanced Motionflow 200 Hz PRO teknolojisi sayesinde son derece düzgün, gerçekçi ve akıcı hareketli görüntüler elde ediliyor. Üstelik bu mükemmelliği, klasik 50 Hz’lik TV’lerden dört kat daha fazla performansla sağlıyor. TV’deki görüntülere gerçek sinema görüntüsü hissi vermek için ise yine Sony’ye ait olan yenilikçi LED arka aydınlatma teknolojisini kullanıyor.”
sony-3d-teknolojisi-1BÜYÜLEYİCİ MONOLITHIC DESIGN KONSEPTİ
Şimdiye kadarki TV izleme alışkanlıklarını yeni Sony BRAVIA TV 2010 serisi ile değiştiren Sony, yeni serisi ile kullanıcılara inanılmaz bir Full HD görüntü deneyimi yaşatırken, aynı zamanda kullanıcıları internete ve online bir eğlence dünyasına davet ediyor. BRAVIA Internet TV ile donatılmış olan televizyonlar, kullanıcıların internetten yayın hizmetine kolayca erişebilmelerini sağlıyor ve kullanıcılar herhangi bir PC bağlantısına ihtiyaç duymadan Dailymotion gibi sitelerden videoları görüntüleyebiliyorlar. Bunun yanında, yine Twitter, Flickr ve Facebook gibi pek çok sosyal medya ağını da rahatlıkla takip edebilen kullanıcılar, aynı zamanda son derece minimalist bir tarz sunan Monolithic Design konsepti ile oturma odalarının havasını da değiştirebiliyorlar. Televizyonunun 6 derecelik bir açı ile eğilmesine olanak tanıyan Monolithic Design konsepti, böylece son derece ideal bir izleme açısı sunmasının yanında, tasarımıyla da modern ve şık bir konsept yaratıyor.
sony-3d-teknolojisi-3HER YERDE 3 BOYUT
3 boyutlu deneyimi yalnızca televizyonları ile değil, bunun yanı sıra Sony VAIO kişisel bilgisayarı ve fotoğraf makineleri ile de destekleyecek olan Sony, bu yıl boyunca kullanıcıları bu yeniliklerinden haberdar edecek. Bunun yanı sıra, 2010 yazında çıkması planlanan bir firmware güncellemesiyle PlayStation 3’ü de 3D stereoskopik oyunların oynanmaya hazır hale getirecek olan Sony, böylece kullanıcıları her alanda 3. boyuta taşıyacak.