reklamı kapat

POPÜLER

sony bravia x9000c

Sony’nin incecik tasarımlı Android TV’leri 4K TV pazarını karıştıracak

Sony, Bravia ailesine dahil edeceği yeni nesil televizyon modellerini CES 2015’te tanıttı. Rakipleriyle rekabet edebilemek için Sony’nin kozları arasında Android işletim sistemi, Tegra X1 işlemci ve TRILUMINOS ekran teknolojisi yer alıyor.

Ekran büyüklükleri 43 inç ile 75 inç arasında değişen yeni modeller arasında 4 yeni seri ve 9 yeni model bulunuyor. İncecik tasarımlı “amiral gemisi” modeli X9000C’nin (ana görseldeki) yanı sıra farklı boyut ve özelliklerdeki X9300C, X9400C, X8500C ve X8300C modelleri, 2015 yılı boyunca Sony’nin farklı bütçe ve zevklere hitap edecek televizyonları olarak öne çıkıyor. Özellikle yalnızca 4,9 mm’lik kalınlığıyla dikkat çeken X9000C modeli, dünyanın en ince 4K televizyonu olmaya aday.

Yeni modellerde kullanılan 4K işlemci X1 netlik, renk ve kontrastı iyileştirirken; X-Reality PRO yükseltme algoritması teknolojisi ise görüntüleri analiz edip 4K çözünürlüğe yükselterek en iyi görüntü kalitesini sağlıyor. 3840 x 2160 çözünürlüklü ekranlara sahip olan bu ürünlerde aynı zamanda kırmızı, yeşil ve mavi tonlarını doğru şekilde ayarlayan TRILUMINOS ekran teknolojisi bulunuyor. Söz konusu teknoloji, daha doğal ve daha canlı renkler verip görüntü kalitesini iyileştirirken; X-tended Dynamic Range ile birleştiğinde ortaya daha derin siyahlar ve iyileştirilmiş kontrast özellikleri çıkıyor.

Android işletim sistemiyle donatılan Bravia TV’ler, Android ekosisteminin geniş uygulama havuzundan ve Android TV özelliklerinden nasibini fazlasıyla alıyor. Google Play, Google Cast ve sesli arama özellikleri bunlardan bazıları. Google Cast, kullanıcıların mobil cihazlardan içerik yansıtmasına izin verirken, Sesli Arama özelliği ile kullanıcılar uzaktan kumanda üzerindeki mikrofon yoluyla arama yapabilecek.

Yeni Bravia TV’lerin fiyatları henüz açıklanmış değil. Bakalım kızışan 4K TV pazarında Sony kendisine nasıl bir yer edinecek.

İLGİLİ HABERLER