reklamı kapat

POPÜLER

sony
sony
sony
sony

Sony’nin yeni 4K HDR TV’leri Türkiye’de

Sony, BRAVIA 4K HDR televizyonları Türkiye’de satışa sundu. Daha önceki modellerle kıyaslandığında daha fazla kontrast ve daha geniş renk aralığı sunan televizyonlar görüntü kalitesinin yanında ince tasarımları ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimleriyle de dikkat çekiyor. 3.840 x 2.160 piksel çözünürlüğe sahip olan televizyonlar, kırmızı, yeşil ve açık mavinin tonlarını doğru şekilde yeniden üretmek için TRILUMINOS ekran teknolojisine destek veriyor. Bu teknoloji sayesinde televizyonlar daha geniş renk aralığı sunuyor.

4K HDR televizyonların sunduğu yenilikçi teknolojilerden bir diğeri de “slim backlight drive” teknolojiyle elde edilen, ince tasarımlarda bölgesel olarak yapılabilen aydınlatma özelliği. Böylece, televizyonun inceliğinden ödün vermeden net görüntüler sağlanabiliyor. Bununla birlikte, Sony’nin kontrast iyileştirme teknolojisi olan X-tended Dynamic Range PRO ile elde edilen daha parlak vurgular, daha derin siyahlar ve daha doğal tonlamalar daha gerçekçi bir izleme deneyimi vadediyor.

Ekran büyüklükleri 55 ile 85 inç arasında değişen yeni 4K HDR modeller, en iyi HDR deneyimi için halihazırdaki yayınları ve filmleri yükselten, daha kaliteli hale getiren bir algoritma kullanıyor. Sony’nin yeni şık, çerçevesz ve çok ince Android’li televizyonları akıllı kablo yönetimi sayesinde tüm kabloları mümkün olduğu kadar gizleyebiliyor. Sony 4K televizyonlarının başlangıç satış fiyatı ise 5.000 TL.