reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 3310
Nokia 3310
Nokia 3310 concept

Nokia 3310 efsanesinin konsept videosu yayında [Video]

15 Şubat 2017

Nokia 3310 efsanesinin geri döneceğini dün sizlere aktarmıştık. 2000 yılında piyasaya sürülen ve dünya genelinde 126 milyon satarak en başarılı telefonlardan biri olan Nokia 3310’un şimdi de konsept bir videosu yayınlandı. Concept creator tarafından yayınlanan videoya bakıldığında telefonun Nokia 3310’dan izler taşıdığı görülüyor. Nokia 3310’da olduğu gibi fiziksel tuş takımına sahip olduğu görülen telefonun ön yüzünde selfie kamera ve USB-C bağlantı göze çarpıyor.

CurvedLabs ve Martin Hajek’in imzası bulunan render çizimlerde Nokia 3310’nun tamamen dokunmatik bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Windows Phone işletim sistemli telefonun gövde renginin ise mevcut modelle aynı olduğunu söylemek mümkün. Yenilenmiş haliyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Nokia 3310’un nasıl bir tasarım çizgisi sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak gelen son haberler Nokia 3310’un teknik özelliklerinin elden geçirileceği ancak tasarım olarak orijinalliğinden bir şey kaybetmeyeceği ve cep telefonu olarak kalacağı söyleniyor. Pek tabii telefonun farklı bir tasarıma sahip olma ihtimali de bulunuyor. 60 eurodan satışa sunulacağı ifade edilen yeni Nokia 3310’un bu ayın sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. Telefonla ilgili iddiaların gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini görmemiz için bir süre daha sabırlı olmamız gerekiyor. Haberin aşağısında yer alan bölümden telefonun konsept videosunu izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia 3310 efsanesinin konsept videosu yayında [Video]” için 4 cevap

 1. Kerim Alkuş dedi ki:

  Yalan

 2. Semih Tuğrul dedi ki:

  Nokia’nın cep telefonu pazarındaki Microsoft anlaşması bitti ve artık Nokia 6 da olduğu gibi android işletim sistemi ile çalışmaya başladı. Bu yüzden Windows phone işletim sistemi de kullanmayacağı kesin. İnsanlar 3310 un şeklini değil sağlam olmasını seviyor. Şeklen benzer olması zorlama olur günümüz teknolojisinde ve sırf adından dolayı “belki” satar ama çok düşük ihtimal. Aynı sağlamlığı daha ince ve şık bi tasarım ile piyasaya sürerse iPhone un tahtına oturur. Bilenler bilir, eskiden bi Ericsson bi de Nokia vardı. İstese yeniden yapabilir.

 3. rr dedi ki:

  iPhone’un tahtına bu saatten sonra oturması zor ama gerçekçi, güzel bir yorum olmuş. Katılıyorum..

 4. Burak Elibol dedi ki:

  nokia nin microsoft ile bir anlasmasi yok. microsoft nokia yi tüm birimleri ile 5.44 milyar euroya 2 eylül 2013 te satın almıştı. Ardından microsoft aradığı başarıyı yakalayamayinca 17 mayis 2016 da tayvanli foxconn firmasina sadece telefon bölümünü 350 milyon dolara sattı.