reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenmiş Nokia 3310’un bazı detayları sızdı

Geçen günlerde Nokia 3310 efsanesinin geri döneceği ortaya çıkmış ve bazı konsept videolar yayınlanmıştı. Ancak cihazın eski modele sadık kalarak geliştirileceği dışında telefonun özellikleri hakkında herhangi bir bilgi mevcut değildi. Tanıtıma kısa süre kala telefonla ilgili birkaç detay gün yüzüne çıktı. 

Daha önce Nokia ismiyle telefonlar üreten HMD Global’in MWC 2017’de 3 adet Android telefon tanıtılacağı ve bir de Nokia 3310’un geri döneceği söylenmişti. Hatta bir ara Nokia 3310’un da Android işletim sistemiyle geleceği ve modernleşeceği söylenmişti. Ancak son gelen bilgiler, telefonun eski halini korumaya devam edeceği ve cep telefonu olarak kalacağını gösteriyor. Telefonun tasarım hatlarının genel olarak aynı kalacağı söylenirken bazı küçük iyileştirmelerin yapılacağı ifade ediliyor. Böylece telefonun eskisine göre biraz daha ince ve hafif yapıda olacağı ifade ediliyor.

Nokia 3310’un orijinalinde tek renk ekran bulunurken yenilenmiş sürümde renkli ve daha geniş bir ekranın yer alacağı ileri sürülüyor. Ekran çözünürlüğünün çok yüksek olmayacağı söylenirken böylece uzun kullanım süresi sunulmaya devam edeceği belirtiliyor. Telefonun pilinin değiştirilebilir halde mi olacağı yoksa günümüz akıllı telefonları gibi yekpare gövdenin mi yer alacağı henüz bilinmiyor. Yenilenmiş Nokia 3310’la ilgili tüm detayları MWC 2017 fuarında resmi olarak öğrenebileceğiz.

YORUMLAR