reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 3310’un ön siparişleri rekor seviyede

Orijinal haliyle zaten dünyanın en çok satan telefonlarından biri olan Nokia 3310‘un dönüşü de muhteşem oldu. MWC 2017’de adeta tüm meraklı gözlerin üzerinde olduğu Nokia 3310, amiral gemisi modellerden bile daha fazla gündemde yer etti. Açıklamalara bakılırsa gösterilen bu yoğun ilgi, satış olarak da karşılık buluyor.

Nokia 3310 dünyaca ünlü bir model olduğu için büyük ihtimalle karşımıza nasıl bir cihaz çıkarsa çıksın yoğun ilgi gösterilecekti. Yenilenmiş modelde eski cihazdan bazı izler bulunsa da tasarım olarak bambaşka bir formda olduğundan kimi kullanıcılar tarafından eleştirildi. Ayrıca yalnızca 2G bağlantısının bulunması ve bu bağlantının birçok ülkede artık kullanılmıyor olması da cihazın eleştirilen noktalarından olmuştu. Ancak buna rağmen cihazın ön siparişleri oldukça iyi gidiyor. İngiltere’de yer alan ve Nokia 3310’u ülkede satan tek yer olan Carphone Warehouse‘un yaptığı açıklamaya bakılırsa cihaza olan ilgi inanılmaz boyutlarda. Net rakamlardan bahsedilmese de kendi segmentindeki cep telefonlarından kat kat daha fazla satış rakamına ulaştığı belirtiliyor. Şirketin yetkili ismi Andrew Wilson, insanların yeni Nokia 3310’u ellerine almak için can attıklarını söylüyor.

Araştırma şirketi Captify, telefonun duyurulmasının ardından internet üzerinden Nokia aramalarının yüzde 800 arttığını ifade ediyor. Ayrıca bu aramaların büyük bölümünün operatör isimlerini de içerdiği ve dolayısıyla insanların cihazı satın alabilmek için araştırmalar yaptığı söyleniyor.