reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger üzerinden para transferi dönemi başlıyor

Gündelik hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başlayan Facebook Messenger şimdi para gönderme konusunda da kullanıcılara yardımcı oluyor. Londra tabanlı TransferWise tarafından hazırlanan bot yurt dışına para göndermeyi kolaylaştırıyor.

TransferWise, Facebook Messenger üzerinden hizmet veren diğer botlar gibi çalışıyor. Tüm işlemleri sohbet ediyormuş gibi bir hava benimseyerek gerçekleştiriyor. Kullanıcıları yapılması gereken işlemlere yönlendiriyor. Böylece gereksiz birçok zahmetten kurtulmuş oluyorsunuz. 2011 yılında hizmet vermeye başlayan TransferWise temelde bankalardan daha az transfer ücreti almasıyla öne çıkıyor. Amerika’da 2015 yılında hizmet vermeye başlayan TransferWise artık kıtalar arası para transferi yapmayı da mümkün kılıyor. Böylece dünyanın en popüler sohbet uygulaması yardımıyla herkesin hızla kullanabileceği bir servise dönüşüyor.

Peki bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor? Düşük masraflarla öne çıkan uygulama bunu alıştığımızdan biraz farklı bir sistemle sağlıyor. Gönderim yapmak istediğiniz zaman bulunduğunuz ülkede sizinle aynı miktarda para aktarımı gerçekleştiren başka bir işlemle eşleşiyorsunuz. Bu sayede iki işlem bir arada gerçekleşmiş oluyor. Dolayısıyla masraflar da diğer bankalara nazaran daha düşük kalıyor.

TransferWise şimdilik Amerika, İngiltere, Avrupa, Kanada ve Avustralya’ya para göndermeye olanak sunuyor. Firmanın hizmet alanının ilerleyen süreçlerde daha da genişlemesi bekleniyor. Bu tarz gelişmeler doğrultusunda para transferi daha kolay ve güvenilir bir hale bürünmeyi sürdürecek.

İLGİLİ HABERLER