reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone 8’e RAM ve hafıza dopingi

Dün sizlere iPhone 8’in devrim niteliğinde bir ön kamerayla geleceğini sizlere aktarmıştık. Derinlik algılama özelliğine sahip olacağı söylenen iPhone 8 ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bilindiği üzere iPhone 7’de 2 GB RAM, iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM bulunuyor.

Çinli araştırma şirketi TrendForce’a göre iPhone 8’deki RAM değeri iPhone 7 Plus ile aynı olacak. 3 GB RAM’e sahip olacağı konuşulan telefonda depolama seçeneklerinin de değişeceği belirtiliyor. 32 GB, 128 GB ve 256 GB yerine iPhone 8’de 64 GB ve 256 GB’lık hafıza seçeneklerinin sunulacağı dile getiriliyor. iPhone 8’de düşme durumunda yaşanabilecek sorunlardan ötürü 3D ekran yerine 2.5D ekran kullanılacağı belirtiliyor. iPhone 6 ve iPhone 7’de de 2.5D ekranın yer aldığını hatırlatalım. TrendForce’un iPhone 8 ile ilgili iddialar bununla da sınırlı değil.

Daha önceden ortaya atılan iddialarda olduğu gibi TrendForce da iPhone 8’de ana ekran düğmesinin ekrana entegre edileceğini söylüyor. Bu iddiaların gerçeğe dönüşmesi durumunda iPhone 8’de Touch ID teknolojisinin yerine yüz tanıma teknolojisi kullanılabilir. Apple’ın İsrail merkezli yüz tanıma yazılımı şirketini bünyesine katması da bu iddiaların doğruluk payını yükseltiyor. Apple’ın 5,8 inçlik OLED ekrana sahip model haricinde 4,7 inçlik ve 5,5 inçlik LCD ekranlı iPhone’ları da satışa sunacağı ifade ediliyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın bu yılın eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor.