reklamı kapat

POPÜLER

Apple tarafından çıkarılan iPhone oyunu

Apple’ın 11 yıl sonra çıkardığı ilk iPhone oyunu [Dene]

Apple, iPhone için oyun da dahil pek çok servis sunuyor olabilir. Ancak firma 2008’den beri iPhone’lara hiç oyun çıkarmamıştı.

Apple, oyun dünyasında ilginç bir noktaya doğru ilerliyor. Arcade servisi sayesinde “mobil oyunların Netflix’i” tadında bir deneyim hazırlığında olan iPhone üreticisi, söz konusu mobil oyun üretmeye geldi mi, o işten elini eteğini 2008’de çekmişti. Firmanın geliştirmeyi durduktan sonra 2011’de App Store’dan kaldırdığı oyunu ise Texas Hold’em‘di. Yıllar geçti ve mobil oyun deneyimi değişti. Ancak Apple’dan bu alanda yeni bir atılım gelmedi. Kendini servislere odaklayan Apple, bunun yerine geliştiricilere daha farklı alternatifler sunmaya çalışırken, 11 yıl sonra hiç beklenmedik bir şekilde Apple’ın ilk mobil oyunu App Store’da yerini aldı. “Texas Hold’em’in ardından ne gelmiş olabilir?” diye düşünmüş olabilirsiniz. Ancak yeni oyunun 2008’de mağazaya veda edenle alakası olmadığını belirtelim. Yeni oyun bir gazete fırlatma oyunu. Tabii herhangi bir mahallede değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone oyununda Apple mağazası

Bisikletli bir gazete kuryecisi olduğunuz Warren Buffett’s Paper Wizard en temel yorumlamayla bir nişan alma oyunu. Bisiklet üstünde bulunduğunuz mahallede hızla ilerlerken göreviniz evlere gazete ulaştırmak. Tabii otomobil ve kuşlara çarpmamaya özen göstererek. Oyunun tüm amacı bu. Evlere nişan alıp gazeteyi ulaştırdıkça puan kazanıyorsunuz. Eğer işaretli halkalardan vurabilirseniz daha çok puan kazanıyorsunuz. Bu da sizi sıralamada yukarılara taşıyor. Oyunun bir noktasında Kaliforniya, Cupertino’daki Apple Park’ı dahi ziyaret ediyor, yapının içinde bir tur dönerek her departmana gazete ulaştığından emin oluyorsunuz.

Peki neden Warren Buffett’s Paper Wizard? Warren Buffett yabancı bir isim değil. Özellikle de Apple için. Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway şirketi Apple’ın en büyük yatırımcıları arasında yer alıyor. Bu oyun da Buffett’in şerefine geliştirilmiş. Çünkü Buffett’ın kariyeri, gazete dağıtmakla başlıyor…

Ücretsiz olan oyun kısa ama eğlenceli bir iş olmuş. Her ne kadar geliştirici hanesinde Wildlife Designs yazsa da, oyunu başlattığınızda oyunun tüm haklarının Apple’a ait olduğu açık bir şekilde belirtiliyor. Haberin devamından oyunu indirebilir, siz de deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Arcade servisinin tanıtımı

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 283,7 MB
  • Yükle App Store