reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’un ilk oyun uygulaması belli oldu

Dün akşam düzenlenen Apple etkinliğinde nihayet aylardır konuştuğumuz ürünleri görme fırsatına eriştik. Belki de iPhone 6 ve iPhone Plus’tan daha fazla ilgi uyandıran Apple Watch, kendine has arayüzüyle dikkat çekmişti. Oyun ve uygulama geliştiricilerinin iştahını kabartan yeni arayüz için gelişmeler gelmeye başladı bile.

Bilek güreşini mobil ortama taşıyan iArm Wrestle Champs isimli oyun, Apple Watch’un ilk oyunu olacak. Geliştirici firma Flying Tiger Entertainment’ın duyurduğu oyun, adından anlaşılacağı üzere bir bilek güreşi oyunu. iOS ve Android cihazlar için halihazırda mağazalarda bulunan oyunu oynamak için akıllı cihazınızı bilek güreşi pozisyonunda, rakibinizle aranızda tutuyorsunuz. Eli yere değen taraf haliyle oyunu kaybediyor.

screen shot 2014-09-10 at 09.40.22
iArm Wrestle Champs akıllı telefonlarda oynamak için biraz sıkıntılı. Zira yanlışlıkla ekrana dokunup telefonun bambaşka özelliklerini açmak oldukça muhtemel. Oyun akıllı saatler için tam anlamıyla ideal görünüyor. Ancak onca para verip alınan saatleri pat diye masaya vurmak kimin içine siner, orası tartışılır.