reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google’dan yeni bir iletişim uygulaması daha mı geliyor?

İnternet devi Google, yeni bir iletişim uygulaması ile daha gündemde. Bu uygulama birden fazla servisi bir araya getirecek.

Google, uzun yıllardır birçok servis ile hayatımızda bulunuyor. Özellikle anlık iletişim konusunda farklı denemeler yapan firma, yine de bu alanda yeni bir plan ile gündemde. Gelen bilgiye göre internet devi Hangouts Chat, Hangouts Meet, Gmail ve Drive‘ı bir araya getiren bir iletişim uygulaması geliştiriyor. Direkt olarak kurumsal müşterilere yönelik hazırlanan bu yeni uygulamanın, bir bakıma Slack ve Microsoft Teams karşısına çıkarılacağı aktarılıyor. İçerisinden direkt olarak Calendar yani takvim uygulamasına hızlı erişim sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alan bu yeni Google uygulaması, kağıt üstünde oldukça kullanışlı görünüyor. Çünkü gerçekten iş yerinde birden fazla uygulama bazen verimi düşürebiliyor. Her şeyin G Suite altında tek bir noktada olması fikri oldukça iyi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google farklı ihtiyaçlar üstünden “denemeye” devam ediyor

Servislerini kapatma konusunda en gaddar firmalardan olan internet devi, pazarda geniş kitlelere yayabileceği yeni fikirler üstünde çalışmayı sürdürüyor. Kişisel iletişim / mesajlaşma tarafını Facebook’a (WhatsApp / Messenger) kaptıran, Slack gibi de güçlü bir ortak çalışma ortamı kuramayan firma, gelecekte bunu değiştirmek istiyor. Bu konuda başarıya ulaşıp ulaşmadığını ise zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

8K video çekebilen drone