reklamı kapat

POPÜLER

google çeviri

Google Çeviri için sunulacak çok faydalı yeni özellik

İnternet devi Google’ın en çok kullanılan servislerinden / uygulamalarından olan Google Çeviri, yakında çok güzel bir özellik daha kazanacak.

Google Çeviri ya da ana adıyla Google Translate servisi, yabancı dil çeviri konusunda en çok kullanılan servis konusunda yer alıyor. Yıllar içerisinde çok daha iyi hale gelen servis, yakında faydalı bir özellik daha kazanıyor. Bu özellik sayesinde servisin Android uygulaması örneğin bir sunumda gerçek zamanlı olarak kayıt yapabilecek bu kayıtları istenilen dilde yazılı hale getirebilecek. Başta sadece gerçek zamanlı olarak çalışacak ve internet bağlantısına ihtiyaç duyacak denilen sistem, daha sonra ses kayıtlarında da görev yapacak gibi görünüyor. Bilinmeyen dillerdeki toplantılar / sunumlar için çok iyi görünen özelliğin, başlangıçta birçok farklı dile destek verileceği de aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Çeviri kısa süre önce önemli bir güncelleme gördü

Hayatımızı gerçekten inanılmaz oranda kolaylaştıran ve dil bariyerlerini ortadan kaldıran servis, mobilde internet olmadan da görev yapabiliyor. İşte bu tarafta yapılan güncelleme ile çevrimdışı yani internetsiz çeviri altyapısı çok daha gelişmiş hale geldi. Firmadan yapılan açıklamaya göre 59 dilde çevrimdışı çeviri altyapısı eskiye oranla yüzde 12 daha doğru ve anlamlı çeviriler gerçekleştirebiliyor. Burada elbette sadece tek bir kelime çevirisinden bahsedilmiyor. Servis internet olmadan cümleleri de etkili şekilde çevirerek karşınıza getirebiliyor. Bu arada GoogleJaponca, Korece, Tay dili, Lehçe ve Hintçe” gibi dillerde çevrimdışı çeviri performansının daha da yükseldiğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç bir elektrikli scooter modeli