reklamı kapat

POPÜLER

Google Lens

Google Lens uygulamasına gelen faydalı çevrimdışı çeviri desteği

Google Lens Android uygulamasına faydalı bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile çok uzun zamandır beklenen bir destek getirildi.

Ücretsiz olarak buradan elde edebileceğiniz Google Lens Android uygulaması, artık çevrimdışı olarak da metin çevirisi yapabiliyor. Yaklaşık bir yıldır üzerinden çalışılan bu özellik, kişilerin istedikleri dilleri telefonlarına indirmesine ve internet bağlantıları olmadığında da çeviriyi sürdürmesine aracılık ediyor. Yakında herkes için açılacak özellik, çeviriyi kamera üzerinden gerçek zamanlı olarak gerçekleştiriyor. Yani bu çeviri sürecinin standart yazı temelli çeviri ile karıştırılmaması gerekiyor. Özellikle sık sık yurt dışına çıkanlar için çok faydalı olan Lens uygulaması, gelişmeye ve böylelikle hayatımızda daha fazla yer edinmeye devam ediyor. Google Lens uygulaması birçok konuda dil bariyerlerini ortadan kaldırıyor. Görsel çeviri süreci hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Lens uygulaması için Google’ın açıklaması şöyle

“METİN TARAYIN VE ÇEVİRİN
Gördüğünüz kelimeleri çevirin, kişilerinize kartvizit kaydedin, bir posterden takviminize etkinlik ekleyin ve zamandan tasarruf etmek için karmaşık kodları veya uzun paragrafları kopyalayıp telefonunuza yapıştırın.

BİTKİ VE HAYVANLARI TANIMLAYIN
Arkadaşınızın evinde gördüğünüz bitkinin ne olduğunu veya parka gördüğünüz köpeğin cinsini öğrenin.

ETRAFINIZDAKİ YERLERİ KEŞFEDİN
Önemli noktaları, restoranları ve mağazaları tespit edin ve haklarında bilgi edinin. Verilen puanları, çalışma saatlerini, tarihi bilgileri ve daha çok şeyi öğrenin.

BEĞENDİĞİNİZ KIYAFETİ BULUN
Dikkatinizi çeken bir kıyafet mi gördünüz? Yoksa oturma odanıza uyan bir sandalye mi? Beğendiğinize benzer kıyafetleri, mobilyayı ve ev dekorlarını bulun.

NE SİPARİŞ EDECEĞİNİZİ BİLİN
Google Haritalar’daki yorumlara göre bir restoranın menüsündeki popüler yemekleri görün.

KODLARI TARAYIN
QR kodlarını ve barkodları hızla tarayın. “

İlginizi Çekebilir