reklamı kapat

POPÜLER

Google Çeviri Google Translate

Google Çeviri için kullanıma çıkan çok faydalı özellik

İnternet devi Google’ın en çok kullanılan servislerinden / uygulamalarından olan Google Çeviri, müjdelenen güzel bir özelliğe sonunda kavuştu.

Google Çeviri ya da ana adıyla Google Translate servisi, hemen herkesin yakında bildiği ve çoğu zaman aktif olarak kullandığı dil çeviri konusunda en çok kullanılan servis konumunda. Son yıllarda çok gelişmiş hale gelen servis, geçtiğimiz ay çok önemli bir özellikle gündeme gelmişti. Bu özellikle servisin Android uygulaması gerçek zamanlı olarak ses kaydı alabilecek ve bu kayıtları desteklenen dillerde çevrilmiş olarak yazılı halde sunabilecek denilmişti. İşte bu özellik bugün Android tarafında kullanıma sunulmaya başlandı. Hafta sonuna kadar herkes için aktif edilecek özellik, şu an sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Tayca dillerine destek veriyor. Ancak bunlar bile ilk aşamada oldukça yeterli görünüyor. İleride dil desteği konusunda daha da büyüyecek denilen özellik, gecikme olmadan çalışabiliyor olmasıyla sevindiriyor. Özellikle bilinmeyen dillerdeki toplantılar / sunumlar için çok iyi görünen özelliğin, şimdilik içerisine ses dosyası yükleme imkanı bulunmuyor. Ancak ileride bunun da olacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Çeviri sürekli olarak daha gelişmiş hale geliyor

Hayatımızı gerçekten inanılmaz oranda kolaylaştıran ve dil bariyerlerini ortadan kaldıran servis, mobilde internet olmadan da görev yapabiliyor. İşte bu tarafta geçtiğimiz haftalarda yapılan bir güncelleme ile çevrimdışı yani internetsiz çeviri altyapısı çok daha gelişmiş hale geldi. Firmadan yapılan açıklamaya göre 59 dilde çevrimdışı çeviri altyapısı eskiye oranla yüzde 12 daha doğru ve anlamlı çeviriler gerçekleştirebiliyor. Burada elbette sadece tek bir kelime çevirisinden bahsedilmiyor. Servis internet olmadan cümleleri de etkili şekilde çevirerek karşınıza getirebiliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat