reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass için güncel abonelik sayısı açıklandı

Microsoft’un Türkiye’de de çok popüler olan servisi Xbox Game Pass, yavaş da olsa büyümesini sürdürüyor. İşte açıklanan son rakam;

Yeni nesil Xbox oyun konsollarının en büyük kozlarından birisi hep söylediğimiz gibi Türkiye’de 800 TL’yi bulan oyun fiyatları göz önüne alındığı zaman Xbox Game Pass sistemi oluyor. Türkiye’de birçok kişi PS5’e bütçesi yetmesine rağmen oyun fiyatları nedeniyle Game Pass’e yöneliyor. Bu durum aslına bakarsanız yurt dışında da birçok pazarda aynı şekilde ilerliyor. İşte bu sayede Game Pass’in abone sayısı 18 milyona ulaşmış durumda. Oyun dünyasının Netflix’i bu açıdan Microsoft’un yüzünü güldürüyor. Kütüphanesi gelişen, yakında daha da geniş hale gelecek servis, karşılaştırmak adına 2019 eylül ayında 15 milyon aboneye sahipti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Game Pass yeni neslin en önemli servisi konumunda yer alıyor

Bu önemli altyapıya Ultimate paket üzerinden EA Play sistemi de eklenmiş durumda. EA Play, kişilerin Game Pass’in kütüphanesine ek olarak 60 farklı EA Games oyununa erişmesine imkan tanıyor. Game Pass Ultimate için kişilerin ayda 44,90 TL ödemesi gerekiyor. Bu pakette Live Gold da yer alıyor. Game Pass’e yakında Bethesda’nın oyunları da geliyor. Bu sistemin bir benzerinin Sony tarafında PlayStation 5 için gelmeyeceğini de ek bilgi olarak belirtelim. Bu arada sistemin temel paketleri Xbox ve PC tarafında aylık 29,99 TL seviyesinde.

İlgili Video