reklamı kapat

POPÜLER

Hazal Kaya Netflix

Netflix imzalı Pera Palas dizisi hakkında son bilgiler

Netflix imzalı yeni Türk dizisi Pera Palas ile ilgili yeni detaylar gelmeye başladı. Başrolde Hazal Kaya‘nın olacağı dizide Hazal Kaya’ya eşlik edecek oyuncu da belli oldu.

Gelen son bilgilere göre Hazal Kaya’ya  bir diğer Netflix yapımı Aşk 101′de Osman karakterini canlandıran Selahattin Paşalı eşlik edecek. Yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın üsteleneceği dizi “Pera Palas’ta Gece Yarısı” kitabından uyarlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının konusu

Charles King, Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerinde inşa edilen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde nice badireler atlatan, bugün de eski görkemine kavuşan Pera Palas’ın ekseninde İstanbul’un payitahttan küresel şehre dönüşümünü anlatıyor. Bu rengarenk anlatıda, Beyaz Ruslar Grand Rue kaldırımlarında aile yadigarlarını satarken Halide Edip kadın hakları için mücadele veriyor. Mustafa Kemal ulus devleti inşa ederken Troçki Büyükada’da sürgün hayatı yaşıyor, geleceğin Papa XXIII. Johannes’i Nazi işgali altındaki Avrupa’dan kaçanlara gizlice yardım elini uzatıyor.

Bostonlu bir profesör Ayasofya’nın hazinelerini gün ışığına çıkarırken Müslüman bir genç kız Dünya Güzellik Kraliçesi seçiliyor. Her milletten ajanların kol gezdiği bir şehir İstanbul; Pera Palas yönetimi lobiye postu seren ajanların müşterilere yer açmasını rica etmek zorunda kalıyor.

Netflix imzalı yapım ne zaman yayınlanacak?

Yönetmen koltuğunda Emre Şahin’in yer aldığı dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil. Ancak bu yılın sonlarına doğru veya önümüzdeki yılın başında yayınlanması muhtemel.

İlginizi Çekebilir

En ufak boyutlu Xbox modeli Series S ile tanışın