reklamı kapat

POPÜLER

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Netflix, yerli Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi için ilk fragmanı paylaştı

Netflix, İstanbul’un büyüleyici geçmişini yansıtan yeni yerli dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı için ilk fragmanı paylaştı.

Advertisement

Uzun zamandır merakla beklenen Pera Palas’ta Gece Yarısı, yapılan resmî açıklamaya göre 3 Mart 2022’de tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayınlanacak. İlk tanıtım fragmanını yukarıda izleyebileceğiniz dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures, yönetmenliğini ise dizinin aynı zamanda yaratıcısı olan Emre Şahin ve Nisan Dağ üstleniyor. Dizi için verilen diğer detaylar ise şöyle: “Charles King’in aynı adlı romanından esinlenilerek hayata geçirilen 8 bölümlük dizi, Elif Usman tarafından kaleme alındı.”

Başrollerini Hazal Kaya (Esra), Tansu Biçer (Ahmet), Selahattin Paşalı (Halit), Engin Hepileri (Reşat) ve Yasemin Szawloski’nin (Sonya) paylaştığı Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın oyuncu kadrosunda aynı zamanda James Chalmers (George), Ahmet Varlı (Dimitri), Nergis Öztürk (Eleni), Murat Kılıç (Osman), Osman Albayrak (Naim Efendi) ve Ergun Metin (Fahrettin) yer alıyor.

“Pera Palas’ta Gece Yarısı genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla 411 numaralı odanın 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder.

Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte tarihin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar. “

İlginizi Çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi