reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox Series X ve Series S Türkiye fiyatları resmi siteden kaldırıldı

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S için açıklanan Türkiye fiyatları siteden kaldırıldı.

Dün PlayStation 5 rakibi 499 dolarlık Xbox Series X ve 299 dolarlık kardeşi Xbox Series S, Türkiye’de sırasıyla 7.499 TL ve 4.599 TL fiyat etiketleriyle satılacak denilmişti. Firma bu fiyatları resmi sitesinde paylaşmıştı. Bugun iste fiyatlar resmi siteden kaldırıldı. Bunun arkasındaki neden henüz bilinmiyor ancak herkes bir zam gelmesinden korkuyor. 22 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak modellerin, 10 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacağı düşünülüyor. Yeni nesildeki rakip PlayStation 5 fiyatı ise biliyorsunuz yarın belli oluyor. Onun da yurt dışında 499 dolar, Türkiye’de 7.499 TL’ye satılması bekleniyor. Ancak halen fiyat resmen açıklanmış değil.

Xbox Series S için teknik detaylar şöyle

Xbox Series S abisi ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmadığından 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER