reklamı kapat

POPÜLER

Google Çeviri

Google Çeviri uygulamasında sevindiren ilerleme

İnternet devi Google’ın en çok kullanılan servislerinden / uygulamalarından olan Google Çeviri, artık internet olmadan çok daha gelişmiş çalışıyor.

Advertisement

Google Çeviri ya da Google Translate servisi, yabancı dil çeviri konusunda en çok kullanılan servis / uygulama konusunda yer alıyor. Hayatımızı gerçekten inanılmaz oranda kolaylaştıran ve dil bariyerlerini ortadan kaldıran servis, biliyorsunuz mobilde internet olmadan da görev yapabiliyor. İşte bu  çevrimdışı yani internetsiz çeviri altyapısı çok daha gelişmiş hale gelmiş durumda. Firmadan yapılan açıklamaya göre 59 dilde çevrimdışı çeviri altyapısı eskiye oranla yüzde 12 daha doğru ve anlamlı çeviriler gerçekleştirebiliyor. Burada elbette sadece tek bir kelime çevirisinden bahsedilmiyor. Servis internet olmadan cümleleri de etkili şekilde çevirerek karşınıza getirebiliyor. Bu arada GoogleJaponca, Korece, Tay dili, Lehçe ve Hintçe” gibi dillerde çevrimdışı çeviri performansının daha da yükseldiğini (Yüzde 20 civarında) aktarıyor. En iyi performansı internete bağlıyken veren servis, yine de veri paketinizin bittiği durumlarda da sizi yarı yolda bırakmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Çeviri geliştirmesi çok güzel görünürken, firmanın diğer servisleri de gelişiyor

Hatırlarsınız firma geçtiğimiz günlerden Maps servisinden yeni bilgiler vermişti. Maps servisi, yapılan son açıklamaya göre bünyesinde 16 milyon kilometreden fazla Street View görüntüsü barındırıyor. Firma ayrıca tüm Dünya’yı karşınıza getiren Google Earth hakkında da önemli bir bilgi veriyor. Söylendiği kadarıyla Google Earth şu an 57,9 milyon kilometrekare yüksek çözünürlük uydu görüntüsü barındırıyor. Bunun tüm yaşam alanlarının yüzde 98’i anlamına geldiği aktarılıyor ve bu rakam gerçekten inanılmaz görünüyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç bir elektrikli scooter modeli