reklamı kapat

POPÜLER

Google Translate ile Türkçe çeviri

Google’ın online çeviri servisi Google Translate‘e Türkçe dil desteği de eklendi. Eklenen yeni dillerle beraber Google Translate 41 farklı dili destekliyor. Beta aşamasındaki servis için sonuçlar tatmin edici. Çeviri yapılan sayfalarda ‘Suggest a better translation’ seçeneğiyle, hatalı olduğunu düşündüğünüz çeviriler için daha uygun olanları önerebiliyorsunuz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Translate ile Türkçe çeviri” için 5 cevap

 1. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Eklenen Türkçe dil desteği her ne kadar sevindirici olsa da, Google reklamları üzerine kurulu sitelerin bire bir çevrilerle farklı dillerde yayınlanacak olması oldukça düşündürücü. Örnek olarak http://www.log.com.tr‘nin Google Translate ile bire bir İngilizce’ye çevirisine bakabilir, bizleri bekleyen İngilizce -hatta birçok farklı dil de daha- hazırlanmış ‘içerik çöplüğü’ hakkında bilgi alabilirsiniz. Tersi yönde içeriği ile ön plana çıkan yabancı kaynaklı sitelerin özensiz çevirilerle, Türkçe olarak sunulacağını unutmamak da yarar var.

 2. burakyilmaz dedi ki:

  Kesinlikle harika bir hizmet..

 3. selo78 dedi ki:

  Bence gerçekten güzel oluş…Çok işime yarıyan bir hizmet…

 4. sgoktekin dedi ki:

  Bu hizmeti araç çubuğunda almak için ve bu hizmet dışında bir çok güzellik için bu adresi ziyaret ediniz.
  http://facetr.gen.tr/sik-kullanilanlar/butonlar/google-translate-button-english-turkce-deutsch-espanol-italiano-francais-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D8%A9