reklamı kapat

POPÜLER

Güncellenen Google Hangouts’a yeni özellikler geldi

Google Hangouts‘un güncellenen Android sürümü akıllı öneri, yeni yüz ifadeleri paketi ve video filtreleri gibi ek özelliklere kavuştu.

Google tarafından yayınlanan resmi açıklama ile Android için güncellenen Hangouts‘a bir dizi yeni özellik geldi. Buna göre mesajlarınızı detaylı şekilde analiz eden akıllı algoritma, kullandığınız kelimeleri algılayarak buna uygun tavsiyelerde bulunuyor. Örneğin arkadaşınıza “Neredesin?” diye sorduğunuzda yazılım tek tıkla konum bilgisi gönderebileceğinizi söylüyor.

google hangouts
Penguen, korsan, koala ve kedi figürleri başta olmak üzere yeni yüz ifadeleriyle sohbetleri daha keyifli hale getiren Google, diğer taraftan sepya, siyah beyaz ve skeç gibi efektlerin video görüşmelerinde de kullanılabilmesini sağlıyor. Ayrıca WhatsApp’tan alışkın olduğumuz “Son görülme” özelliğine kavuşan Google Hangouts, konuştuğunuz kişinin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu öğrenebilmenizi sağlıyor. Şimdilik Android kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin kısa süre içerisinde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.