reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation LOG Tasarım

Sony INZONE M3 ve M9 oyuncu monitörleri için detaylar sızdırıldı

Sony imzalı yeni “INZONE” oyuncu kulaklıkları ile beraber INZONE M3 ve M9 oyuncu monitörleri de görücüye çıkarılacak.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan Sony imzalı oyuncu kulaklıkları INZONE H9, INZONE H7 ve INZONE H3 isimlerine sahipti. Hatırlamak adına ortak olarak oyun için 360 derece Spatial Audio destekleri bulunan ürünler, kafa üstü formundalar ve oyun için sesli iletişim için yerleşik mikrofonlara sahipler. Beyaz renkte hazırlanan kulaklıklardan sadece INZONE H3 modeli kablolu yapıda görev yapıyor. INZONE H7 ve H9 modellerini kablosuz kullanıma özel hazırlayan firma, son bilgilere göre bu ürünler ile beraber karşımıza iki oyuncu monitörü de çıkaracak gibi görünüyor. İşte bu ürünler 28 Haziran tarihinde direkt olarak INZONE M3 ve INZONE M9 isimleriyle karşımıza çıkacak.

Yapılan sızıntıya göre INZONE M3 modeli 27 inç boyutta olacak, FHD çözünürlük sunacak, 240 Hz yenileme hızı ile 1 ms tepki süresi taşıyacak ve 400 nit parlaklık verebilecek. Aynı sızıntıya göre INZONE M9 modeli de 27 inç boyutta olacak, 4K çözünürlük sunacak, 144 Hz yenileme hızı (4K 120 Hz) ile 1 ms tepki süresi taşıyacak ve 600 nit parlaklık verebilecek. Bünyelerinde ortak olarak iki adet HDMI 2.1, DisplayPort ve USB portları barındıracak oyuncu monitörlerinden M3, sRGB’nin yüzde 99’unu, M9 ise DCI-P3’ün yüzde 95’ini kapsayacak. Yani iki monitör de renk konusunda pişman etmeyecek.

Bu modellerden PlayStation 5 için esas uygun olan 1.300 euro fiyatın iddia edildiği INZONE M9 olacak. PC oyuncuları odak noktasına alınan INZONE M3 içinse yaklaşık 800 euro fiyatın adı geçiyor. Modeller hiç ucuz birer seçenek olarak gelmiyor. Ancak Sony’nin modellere PS5 için özel görüntü iyileştirme / geliştirme sistemleri yerleştirdiği aktarılıyor.

Bu arada Sony tarafından Xbox Elite Controller benzeri bir “Pro” PlayStation 5 kontrolcüsü de geliyor deniyor. Bu ürünün değiştirilebilir analog kollara ve özelleştirilebilir butonlara (Ekstra butonlar da olabilir) sahip olacağı aktarılıyor. Yüksek ihtimalle sadece siyah renkte tasarlanan ürün, temelde kişiselleştirilebilir yapısıyla fark yaratacak. Bu sayede oyuncular FPS oyunları için farklı bir yapı, yarış oyunları içinse daha farklı bir yapı oluşturabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çıktığından çok satması olası olan ancak fiyatının yüksek olması beklenen ürün, henüz ne zaman gelecek ya da tam olarak nasıl görünecek bilinmiyor. Ancak modelin çok uzakta olmadığı ve ilginç olarak ay sonunda lanse edilebileceği iddia ediliyor. Son tarafından PS5 için esas beklenen donanım ise PlayStation VR2 ya da PS VR2 sanal gerçeklik başlığı. Merak edilen ürün, iddialara göre 2023 içerisinde satışa sunulacak.

Sony kulaklıklar ve monitörler yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca