reklamı kapat

POPÜLER

Togg Tesla LOG Tasarım

Togg yerli otomobil modeli, Tesla da Türkiye için yeni iş ilanları açtı

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, yeni iş ilanlarına devam ediyor. Bu sefer Tesla Türkiye için de bir iş ilanı açıldı.

Burada ulaşabileceğiniz İstanbul Beşiktaş merkezli Tesla Türkiye ilanında firma bir “Tesla Danışmanı” arıyor. Buradaki Kocaeli Gebze merkezli (Aracın fabrikası burada) Togg ilanında ise bir “Bütçeleme ve Raporlama” personeli arayışı var. İki ilan için de iyi derecede İngilizce bilgisi isteniyor. Üzerinden geçmek adına Elon Musk’ın başında olduğu dev otomobil üretici, Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye operasyonunun başında Kemal Geçer olacak ve satışta olan “Model” serisi birçok otomobil resmen Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar Türkiye’de için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Peki süreç nasıl gidiyor?

Geçtiğimiz ay konuşan Kemal Geçer’e göre operasyon “Tesla hızında sürüyor”. Geçer’in son açıklaması şöyle oldu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla hızında devam etmekte. Lansmana kadar hiçbir aktif satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg ise geçtiğimiz hafta da önemli bir açıklama ile gündeme gelmişti. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, ilk aracın 1 milyon TL’nin üstünde olması “beklenen” fiyatı hakkında şunları aktarmıştı:Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

Karakaş ayrıca “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulundu.

-28 Haziran Togg ve Tesla İş İlanları-

Togg tarafından yerli otomobil projesi için açılan iş ilanları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın