reklamı kapat

POPÜLER

Sony INZONE oyuncu monitörleri ve kulaklıkları
Sony INZONE oyuncu monitörleri ve kulaklıkları

Sony INZONE oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklıklar tanıtıldı

Sony, geçtiğimiz günlerde sızıntıları yapılan INZONE oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklık modelleri ile karşımıza çıktı.

Sony imzalı oyuncu kulaklıkları INZONE H9, INZONE H7 ve INZONE H3 isimlerine sahip. Kafa üstü formunda benzer şık tasarımlara sahip olan ve oyun için 360 derece Spatial Audio destekleri bulunan ürünler, oyun içi sesli iletişim için yerleşik mikrofonlar taşıyorlar. Beyaz ve siyah renklerin harmanlanarak hazırlandığı heybetli gövdelere sahip kulaklıklardan sadece INZONE H3 modeli kablolu yapıda görev yapıyor. INZONE H7 ve H9 modellerini kablosuz kullanıma özel hazırlayan firma, dijital gürültü engelleme gerçekleştirebilen en üst model olan H9’un 32 saatlik bir pil ömrü getirdiğini açıklıyor. H7 içinse 40 saatlik bir pil ömründen bahsediliyor. Ürünlerden INZONE H3 için 99 dolar, INZONE H7 için 229 dolar, INZONE H9 içinse 299 dolar fiyat açıklanıyor. Kulaklıkların Türkiye satışı ise şimdilik netleşmiş değil.

Monitör tarafına geçtiğimiz zaman altta yer alan Sony INZONE M3 modeli 27 inç boyutta, FHD çözünürlük sunuyor, 240 Hz yenileme hızı ile 1 ms tepki süresi taşıyor ve 400 nit parlaklık verebiliyor. Üstte yer alan INZONE M9 modeli de 27 inç boyutta, 4K çözünürlük sunuyor, 144 Hz yenileme hızı (4K 120 Hz) ile 1 ms tepki süresi taşıyor ve 600 nit parlaklık verebiliyor. Bünyelerinde iki adet HDMI 2.1, DisplayPort ve USB portlarını barındıran oyuncu monitörlerinden M3, sRGB’nin yüzde 99’unu, M9 ise DCI-P3’ün yüzde 95’ini kapsıyor. VRR ve G-Sync destekleri olan ürünler, PS5 özelinde ALLM ve HGiG desteklerini de getiriyor.

Bu modellerden PlayStation 5 için esas uygun olan 899 dolarlık INZONE M9 modeli oluyor. PC oyuncularını odaklayan INZONE M3 içinse yaklaşık 529 fiyat açıklanıyor. Monitörlerin Türkiye satışı ise kulaklıklar gibi henüz netleşmiş değil.

Sony INZONE oyuncu monitörleri ve kulaklıkları

-Monitörler dikkat çekici bacaklar üzerinde kurulmuş durumda-

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Corporation Oyun İşletmeciliği ve Pazarlama Ofisi Başkanı Yukihiro Kitajima; “E-spor turnuvalarının yaygınlaşması ve oyun sektörünün gelişmesiyle birlikte oyun oynamaya olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu durum pazarın genişlemesine destek oluyor. Sony’nin yüksek kaliteli ses ve görüntü ürünlerindeki güçlü geçmişiyle bir araya gelen bu yeni serinin mevcut oyun sistemlerini yükseltmek isteyen oyuncular için her zamankinden daha fazla seçenek sunacağına inanıyoruz.

PC ve PlayStation oyuncularının oyun yoluyla hayatlarını zenginleştirmelerine yardımcı olmak adına daha geniş seçenekler sunarak oyun kültürünün büyümesine katkıda bulunmaya kararlıyız. Ayrıca Sony olarak, oyun kültürünü daha da geliştirme hedefiyle önde gelen küresel e-spor liglerinden EVO 2022, PGL DOTA2 Arlington Major 2022 ve VALORANT League 2022 ve 2023 liglerine sponsorluk yapmaktan gurur duyuyoruz. “ dedi.

Sony kulaklıklar ve monitörler yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca