reklamı kapat

POPÜLER

dolar seviyesinde. Kablosuz kulaklık "NuraTrue Pro"

Kayıpsız ses sunabilen kablosuz kulaklık: “NuraTrue Pro”

İşlemci devi Qualcomm sayesinde Bluetooth üzerinden kayıpsız ses gerçek oldu ve “aptX Lossless” temelli kablosuz kulaklık NuraTrue Pro tanıtıldı.

Qualcomm, geçtiğimiz aylarda tanıttığı aptX Lossless ile ses kalitesinde çıtayı yükselteceğinin müjdesini vermişti. AptX Lossless sayesinde Bluetooth üzerinden CD kalitesinde 16-bit, 44.1 kHz müzik keyif yaşanabileceği aktarıldı. Yeni format ile aptX (352kbps) ve aptX HD (576kbps) üzerine 1.2 Mbps maksimum bant genişliği ile çıkan Qualcomm, burada 990 kbps’lık Sony’nin LDAC’ını da geride bırakıyor. Daha önce bu sisteme kulaklığı ya da akıllı telefonu ile destek veren ilk firmanın hangisi olacağı açıklanmamıştı. Ancak bir firma kısa süre önce beklenen ilk adımlardan birisini attı ve karşımıza NuraTrue Pro çıktı.

Direkt olarak buradaki Kickstarter projesi kapsamında satışa sunulan kablosuz kulaklık modeli NuraTrue Pro, aptX Lossless desteğine sahip ilk Bluetooth kulaklık olarak tanıtılıyor. Görebileceğiz üzere kulak içi formunda tasarlanan ve kulaklık kısımları biraz büyük olan ürün, aptX Lossless temeline rağmen geriye dönük uyum da taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çıktığı zaman Spotify HiFi (Evet halen gelmiş değil), Apple Music Kayıpsız ve Tidal HiFi gibi servislerde yüksek kaliteli müzik dinlemek için en iyi seçenek olan NuraTrue Pro, kişilere Nura ProEQ üzerinden geniş EQ ayarı sunuyor. Bu sayede ses profili ciddi şekilde özelleştirilebilen ürün, hazne ile beraber 32 saatlik bir toplam pil ömrü getiriyor, adaptif yapılı aktif gürültü engelleme için koyulan mikrofonlarını telefon görüşmeleri için kullanabiliyor ve Dirac temelli uzamsal ses ile etkileyici bir dinleme deneyimi getirebiliyor.

Haznesinde kablosuz şarj desteği olan kablosuz kulaklık, birçok benzeri gibi kulağa takıldığını anlıyor ve Bluetooth 5.3 ile birden fazla cihazla hızlı ve kararlı şekilde bağlantı kurabiliyor. Bluetooth 5.3 desteği için “Audio Transmitter” isimli ekstra bir donanım aksesuarı da bulunan kulaklık, ekim ayında satın alanlara gönderilecek. Model için Kickstarter üzerinde listelenen en düşük fiyat ise 199 dolar seviyesinde.

Kablosuz kulaklık “NuraTrue Pro” yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü