reklamı kapat

POPÜLER

BinBin

Yerli elektrikli scooter girişimi BinBin yurt dışındaki ikinci hamlesini gerçekleştirdi

Kısa süre önce Bulgaristan pazarına giriş yapan BinBin, yurt dışındaki ikinci yapılanmasını Bosna Hersek ile hayata geçiriyor.

Elektrik gücünün özellikle kalabalık şehirlerde hiç olmadığı kadar hayatımıza nüfuz etmesiyle, sokaklarda mikromobilite alanında çok daha fazla seçenek görmeye devam ediyoruz. Bu alanda çözümler sunan yerli girişimlerden BinBin, Türkiye sonrasında yurt dışı yatırımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. İlk yurt dışı yatırımını geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yapan şirketin ikinci durağı duyuruldu. Dış yatırımlardan ikincisini Bosna Hersek pazarına girerek yapan BinBin, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 1.000 adet Segway marka scooter’la kısa mesafeli yolculuklarda fark yaratmayı hedefliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“BinBin yeni pazarlara açılmaya devam edecek”

Bulgaristan’da olduğu gibi Bosna Hersek’te de şehir şartlarına en iyi şekilde uyarlanmış yeni cihazlarla hizmete başladıklarını ifade eden marka CEO’su Kadir Abdik, süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Abdik; “Sofya’nın ardından Saraybosna’da da hizmete başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Global oyuncuların yer aldığı ekosistemde yeni cihazlarımızın yanı sıra operasyon ve müşteri hizmetleri alanındaki tecrübemizle de fark yaratmayı hedefliyoruz. Scooter operasyonunu ve müşteri deneyimini bizim kadar mükemmel bir şekilde yapabilen çok fazla ülke yok. Doğası gereği 24 saat devam eden bir işimiz var.

Kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunmak için arka planda 7/24 özveri ile çalışan saha ekibimizle en iyi hizmeti sunacağız. 2022 sonunda yurt dışındaki 15 şehirde olmak istiyoruz. Bu kapsamda katma değer yaratabileceğimize inandığımız ülkelerde yatırımlarımıza devam edeceğiz. Dünyaya açılan bir şirket olarak ülkemizin yanı sıra yurt dışında da sağlıklı ve istikrarlı bir biçimde büyümeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.