reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’a DSLR kalitesi getiren kamera aksesuarı “DxO One” artık Android destekli

Sık sık akıllı telefonlar için yaptığı derinlemesine fotoğraf incelemeleri ile gündeme gelen DxO, hatırlarsınız iki yıl önce DxO One isimli bir kamera aparatı satışa sunmuştu. Sadece iPhone için hazırlanan cihaz artık Android telefonlarla da çalışıyor.

Bugüne kadar bünyesinde sadece “Lightning” portu yer alan DxO One, yakın zamanda USB-C bağlantıya sahip versiyonuyla da satın alınabilir olacak. Bu adımla çok ama çok daha büyük bir kullanıcı kitlesini ilgilendirir hale gelen cihaz, USB Type-C portuna sahip akıllı telefonlar yanında tabletlere de uyum sağlıyor. Bünyesinde 20 megapiksel çözünürlüğe sahip “1 inç” gibi büyük bir sensör yer alan DxO One, RAW formatında (Çekim sonrası geniş düzenleme imkanı) fotoğraflar çekebiliyor olmasıyla öne çıkıyor. Toplam 108 gram ağırlığı bulunan cihaz, 32 mm odak uzaklığına sahip F1.8 diyaframlı lensiyle düşük ışıkta yüksek performans vaadediyor. Diyaframı maksimum alan derinliği için F11’e kadar kısılabilen DxO One, 100-51200 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor. Fotoğraf yanında 1920×1080 piksel saniyede 30 kare videolar da kayıt altına alabilen cihaz, hareketli yapısıyla kişiler ilginç açılarda çekim şansı tanıyor.

iPhone kullanıcıları arasında özellikle büyük gövdesi nedeniyle yayılma şansı bulamayan DxO One, bu durumu Android tarafında değiştirmek istiyor. Android akıllı telefonların günümüzde ulaştıkları fotoğraf kalitesi göz önüne alındığı zaman işi çok zor olan DxO One, henüz Android fiyatı açıklanmamış olsa da iPhone için 499 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Cihaz hakkında detaylı bilgilere 2 Kasım tarihinde ulaşacağız.