reklamı kapat

POPÜLER

HP ZBook x2

Dünyanın en güçlü hibrit yapılı mobil iş istasyonu: HP ZBook x2

Bilgisayar sektörü geriliyor olmasına rağmen bu alanda kalmaya devam eden büyük isimlerden biri de HP. Teknoloji devi hibrit yapısıyla fark yaratan dünyanın en güçlü iş istasyonu HP ZBook x2‘yi tanıttı.

HP ZBook x2, hareket halinde en yüksek performansı isteyen tasarım/fotoğraf profesyonellerine hitap ediyor. ZBook X2 tasarımına bakıldığında; ekran ile klavye bölümü birbirinden ayrılabiliyor ve ekran bölümü arkasına yerleştirilen ayak ile farklı konumlarda durabiliyor. Genel olarak oldukça şık bir tasarımı bulunan ve güçlü donanımını ekran bölümü arkasında taşıyan taşıyor. HP ZBook X2, Intel’in 8. jenerasyon Core i7 işlemcisi, 2GB GDDR5 bellekli Nvidia Quadro M620 profesyonel ekran kartı, 32 GB bellek ve tam 2 TB PCIe SSD ile donatılabiliyor. 14 inç boyutundaki dokunmatik ekranında 4K çözünürlük sunan ve 10 bit renk gösterimi yapabilen bilgisayar, görsel işlerle uğraşanları hedeflediği için Adobe RGB renk uzayının yüzde yüzünü karşılıyor.

ZBook Dock isimli adaptör yardımıyla iki harici monitöre (4K destekli) güç verebilen dizüstü, beraberinde Wacom EMR teknolojisine sahip 4.096 basınç hassasiyetine sahip HP Pen stylus ile geliyor. Yani istenildiği anda profesyonel bir çizim tableti haline getirilebilen ZBook X2, tüm bunlara rağmen şık çizgisini de koruyor.

HP ZBook x2 çıkış tarihi ve fiyatı

Aralık ayında raflardaki yerini alacak olan HP ZBook x2, 1.800 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Donanımsal olarak en iyi parçalar seçildiği zaman oluşacak fiyat ise henüz bilinmiyor.