reklamı kapat

POPÜLER

Trafikte sıkılanlara “devrimsel” hizmet; İşte sürücü ekranından oynanabilen Tetris [Video]

18 Ekim 2017

Bir kamyon üreticisi tarafından eklenen özellik, en küçük alanların bile ne kadar verimli kullanılabileceğine güzel bir örnek.

Kalabalık şehirlerde yaşayan hemen herkesin ortak sorunlarından birisi olan trafikte, yeri geldiği zaman saatlerce zaman harcayabiliyoruz. Uçan otomobillerin piyasaya hakim olacağı güne kadar pek kurtulma şansımız olmayan bu durum içinse yüzümüzde tebessüm oluşturan alternatifler düşünülüyor. Sıkışık bir trafikte kimimiz telefonuyla zaman geçirirken kimimiz kendisini müziğin ritmine kaptırıyor. Peki böylesine bir durum içerisinde otomobiliniz içerisinde tetris oynamaya ne dersiniz? Ama bunu harici bir cihaz yerine her gün otomobilinizin anlık verilerini aldığınız ekranından oynamak koşuluyla.

İlk duyduğumuzda bizim de gözlerimizimi ovuşturarak tekrar bakma gereği hissettiğimiz bu özellik Rusya‘da karşımıza çıktı. Ülkenin en çok kullanılan hafif ticari araç ve kamyon üreticilerinden birisi olan GAZelle NEXT tarafından ilginç bir şekilde modeller eklendiği görülen bu özellikle gerçeğini aratmayacak şekilde sürücü ekranından Tetris oynanabiliyor. Ekrandan oyuna başlamak için ilk adımda motorun çalıştırılması gerekiyor. Sağ sinyalin açılıp üç kez üç kez yanıp sönmesinin ardından fren pedalına beş kez basılıp sol yol sayacı düğmesini sola doğru basılı tutulmasının ardından Tetris’in ekranda beliriyor. Sağ ve sol taraftaki sayaç düğmeleri üzerinden kontrol edilebilen bu özellik belki bir gün bizim de karşımıza çıkabilir.
VİDEO

VİDEO

YORUMLAR