reklamı kapat

POPÜLER

hop

Bisiklet sürücülerinin trafikte güvenliğine odaklanan uygulama: HOP!

Bisikletlilerin trafikte güvenliği için geliştirilen HOP! isimli uygulamanın yeni versiyonu indirmeye sunuldu. Blesh uygulama bulutundaki 2000 uygulama ile entegre olan uygulama, HOP! uygulaması yüklü olmayan yayalara ve araç sürücülerine de bildirim gönderebiliyor.

Yayalar ve sürücüler çevrelerinde 30-40 metre mesafede bir bisikletli olduğu zaman bilgilendiriliyor ve oluşabilecek kazaların önlenmesi sağlanıyor. Bisiklet sürücüleri tarafından indirilen HOP! mobil uygulaması, bisikletli sürücünün uygulamayı açması ve başlatması ile sinyal atmaya başlıyor. Mobil pazarlama ve teknoloji sağlayıcısı Blesh’in alt yapısına entegre olan bu sinyaller farklı birçok kategoride hizmet veren 2000’i aşkın uygulama tarafından dinleniyor. 2000 uygulamadan biri veya birkaçı telefonunda olan herkes, 30-40 metrelik bir alan içerisindeki HOP! uygulaması tarafından atılan sinyalleri yakalayabiliyor.

Blesh entegrasyonu sayesinde sinyali yakalayan uygulama üzerinden, bisikletli olmayan kullanıcıya bildirim gönderilimi yapılıyor. Böylece kullanıcılar etrafından gelen bir bisikletli olduğu konusunda bilgilendiriliyor ve bisikletlinin fark edilmesi sağlanıyor.

Bisiklet sürücülerine özel uygulama

Geliştirilen mobil uygulama, bisikletlilerin trafikte yaşadıkları sorunlara bir çözüm niteliğinde olup aynı zamanda araç sürücüleri için de büyük bir sorumluluğu üstlenmeyi amaçlıyor. Uygulamanın iOS versiyonunu buraya, Android versiyonunu ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.